[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

آتش در موزه نارنجستان قوام ، روزنامه شیراز نوین

آتش در موزه نارنجستان قوام 
رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز: قبل از خسارت، آتش مهار شد
 
ایرنا- رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: محوطه موزه نارنجستان قوام شیراز دچار آتش‌سوزی شد اما بدون ایجاد خسارت به این اثر تاریخی مهار شد.
محمدهادی قانع شامگاه جمعه در این باره گفت: ساعت ۲۱:۱۹  یک مورد مشاهده دود در آلاچیقی متعلق به موزه نارنجستان قوام واقع در خیابان لطفعلی خان زند شیراز، داخل محوطه خارجی موزه ، به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز اطلاع داده شد.
به گفته وی، مأموران آتش‌نشانی دو ایستگاه ۱۱ و۱۹ به محل حادثه اعزام شدند. قانع افزود: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه، به سرعت عملیات مهار آتش آغاز شد و آتش‌نشانان با رعایت ایمنی کامل محل به دو گروه تقسیم شدند، گروهی از آتش‌نشانان به جست و جو محبوس احتمالی پرداخته و افراد حاضر را از محل خارج و به مکان امن انتقال دادند، گروهی نیز به مبارزه با شعله‌های‌آتش پرداختند و به سرعت آتش را مهار کردند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز عنوان کرد: با توجه به اینکه آتش به سرعت مهار گردید، دود به محل نگهداری آثار تاریخی وارد نشده و هیچ خسارت و مشکلی برای آثار تاریخی ایجاد نشده و محل بعد از ایمن‌سازی به عوامل موزه تحویل داده شد.
وی گفت: علت این حادثه توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی در دست بررسی است.نارنجستان قوام یکی از آثار بجا مانده از دوران قاجاریه در مرکز شهر شیراز است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی