[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

آغاز ساخت خوابگاه خیرساز عظیمی در گراش ، روزنامه شیراز نوین

 عملیات ساخت خوابگاه خیرساز عظیمی با حضور حجت الاسلام‌والمسلمین سید محمد باقر بخشایش‌پور امام جمعه گراش، حسین‌زاده نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرودی فرماندار گراش، حاجی زاده مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس، رؤسای  هیئت فوتبال لارستان و گراش، فرمانده نیروی انتظامی گراش و پیشکسوتان ورزش شهرستان‌های گراش و اوز، خانواده خیر عظیمی و اقشار مختلف مردم در مجموعه ورزشی محبی آغاز شد.
این خوابگاه برای استفاده عموم در مجموعه ورزشی محبی با اعتباری اولیه بالغ بر یک میلیارد تومان توسط خیر نیکوکار حاجیه حوا عظیمی ساخته خواهد شد.
اصغر فرودی فرماندار گراش در آیین کلنگ‌زنی این پروژه گفت: در دولت تدبیر و امید گام‌های خوبی برای تکمیل پروژه‌ها و توسعه زیرساخت‌های ورزشی شهرستان برداشته شده است که تکمیل سالن خیر ساز محبی، احداث زمین چمن مصنوعی کوچک در دهستان‌های فداغ، خلیلی، آغصه و شهر ارد از جمله این پروژه‌ها است
وی با اشاره به برخی از کمبود‌ها و نیاز‌های شهرستان گفت: مقدمات ساخت زمین چمن مصنوعی در مرکز شهرستان فراهم شده است که تکمیل این پروژه نیازمند اعتبارات و سرمایه گذاری است.
فرماندار گراش به موانع پروژه نیمه تمام سالن ورزشی خیر ساز شهر ارد اشاره کرد و افزود: سالن ورزشی خیر ساز شهر ارد راکد مانده و احداث سالن ورزشی چند منظوره فداغ توسط وزارت نفت در دستور کار قرار گرفته که نیاز است با رفع موانع و اختصاص اعتبارات مورد نیاز در ساخت این پروژه‌ها تسریع شود.
وی ساخت پنج زمین چمن مصنوعی در روستاهای بخش مرکزی را از دیگر نیازهای جوانان شهرستان گراش در حوزه ورزش برشمرد و گفت: مهمترین درخواست ما در توسعه زیرساخت‌های ورزشی احداث زمین‌های چمن و ارتقاء اداره ورزش و جوانان شهرستان و تشکیل چارت سازمانی آن است.
فرودی با اشاره به افتخارآفرینی جوانان شهرستان گراش در رشته‌های مختلف ورزشی افزود:
شهرستان گراش مستعد ورزش است در همه رشته‌ها، از اسب‌سواری، تنیس روی میز گرفته تا فوتبال و امروز تیم جوانان فوتبال هلال احمر توانسته است به لیگ برتر فوتبال کشور صعود کند که این از افتخارات فوتبال استان است.
وی یاد و خاطره حاج حسن سراجی و دکتر محبی از خیرین بنام گراش در حوزه ورزش را گرامیداشت و افزود: خیرین قدم‌های‌خوبی و ارزشمندی برای رفع نیازها و کمک به کشف استعداد‌های جوانان برداشتند و انتظار است در کنار کار خداپسندانه و خیرخواهانه خیرین، دیگر نیازهای شهرستان در حوزه ورزش دیده شود تا باعث دلگرمی خیرین شود.
فرماندار گراش از اقدام نیک اندیشانه خانواده عظیمی در احداث خوابگاه تقدیر کرد و گفت: خانواده عظیم در طول دوران دفاع مقدس با تقدیم شهدا و تلاش امروزشان برای رفع نیازهای جامعه باعث شده‌اند تا کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذارند.
حسین حسین زاده نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: احداث خوابگاه یکی از نیازها و در راستای تکمیل ظرفیت ورزشی شهرستان گراش است.
وی با اشاره بخشی از افتخارات ورزشی شهرستان گراش تصریح کرد: خیرین گراش همیشه پای کار بودند و بار نظام و دولت را به دوش کشیدند و انتظار ما این است که سهم دولت در پروژه‌های خیر ساز مشخص شود. اگر دولت به تعهدات ایجاد شده خود عمل نکند خیرین دلسرد می‌شوند. نیاز است دولت با سازوکارهای مناسب میزان مشارکت خود را در پروژه‌های خیر ساز افزایش دهد و ما هم در مجلس حمایت خواهیم کرد.
حسین زاده با اشاره به برخی از کمبودها و نیازهای ورزشی در حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز خواستار توسعه زیرساخت‌های ورزشی در این مناطق شد.
وی روز خبرنگار را تبریک گفت و افزود: حق‌جویی، حق گویی و حق طلبی از ویژگی بارز خبرنگاری است که در سخت‌ترین شرایط پای کار هستند و به رسالت خود عمل می‌کنند.
وی با تقدیر از خانواده عظیمی و دیگر خیرین و پیشکسوتان حوزه ورزش و جوانان گفت: توسعه زیرساخت‌های ورزشی باید تقویت شود و در این زمینه نیاز است مسئولان با برنامه وارد شوند.
مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس در ادامه با بیان اینکه مشارکت خیرین باعث رفع مشکلات جامعه می‌شود، اظهار داشت: از دیر باز موضوع فرهنگ خیرین در منطقه جنوب فارس وجود داشته و ظرفیت خیرین در کنار دولت توانسته است تا بسیاری از مشکلات را در حوزه جوانان حل کند.
عباس حاجی‌زاده با بیان اینکه توسعه فضاهای ورزشی کمک به سلامت و نشاط مردم است، افزود: امروز جامعه ما دچار کم تحرکی شده است و ۵۷ درصد مردم ایران دچار کم تحرکی هستند در بحث‌آمادگی جسمانی افت داریم و باید همه تلاش کنیم زیرساخت‌ها را در این زمینه قوی کنیم.
وی از تشکیل مجمع خیرین ورزش یار در استان فارس خبر داد و افزود: دولت به تنهایی نمی‌تواند در همه بخش‌ها وارد شود و تلاش ما بر این است که مجمع خیرین ورزش یار را در استان فعال کنیم تا در رفع نیازها و کمبود‌ها بتوانیم جوابگوی مردم به خصوص جوانان باشیم.
مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس افزود: سرانه ورزشی گراش از سرانه ورزشی استان بالاتر است و این نشانه عزم و اراده خیرین است متأسفانه در حوزه ورزش قانونی وجود ندارد که سهم خیرین را مشخص کند و نیاز است مجلس در این باره ورود کند تا با ظرفیت قانونی بشود سهم خیرین را مشخص کرد.
عباس حاجی‌زاده با اشاره به اولویت‌بندی برنامه‌های خود گفت: پس از دعوت آقای فرسوده برای کلنگ‌زنی این پروژه که اولین پروژه‌ای است که در سطح استان و در مدیریت جدید به زمین زده می‌شود، اولویت دولت در حوزه ورزش تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام خیرین ساز است.
سید محمد رضا خداپرست رئیس اداره ورزش و جوانان گراش درگذشت حاج حسن سراجی عضو هیئت امنا اداره ورزش و جوانان و از خیرین بنام شهرستان را تسلیت گفت و افزود: توسعه ورزش گراش همواره با هدایت و کمک خیرین و پیشکسوتان همراه بوده است و چشم انداز رشد و تعالی این شهرستان در حوزه ورزش هدف گذاری می‌شود
وی با اشاره به تعطیلی شش ماهه اماکن ورزشی به دلیل شیوع بیماری کرونا گفت: ساخت و ساز و کارهای عمرانی در این شهرستان تعطیل نشده و با همدلی بین مسئولان و خیرین توانسته‌ایم پروژه دیگری را در راستای رفع نیازهای اساسی جامعه ورزشی شروع کنیم.
خداپرست با اشاره به پتانسیل و ظرفیت شهرستان گراش در رشته‌های مختلف ورزشی، نیاز ورزشکاران را به خوابگاه ضروری دانست و افزود: با بهره‌برداری از این پروژه ما می‌توانیم در آینده میزبانی بیشتری در مسابقات داشته باشیم.
امام جمعه گراش، فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس در پایان از پروژه نیمه تمام ساخت زمین چمن مصنوعی ورزشگاه محبی و بهسازی زمین چمن ورزشگاه شهدا بازدید و از نزدیک در جریان نیازها و کمبودها قرارگرفتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی