[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

مخالفت وزارت ورزش با برگزاری لیگ کشتی، روزنامه شیراز نوین

معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، بر ممنوعیت برگزاری هرگونه مسابقه یا تمرین در رشته پربرخوردی مانند کشتی تأکید کرد.
به گزارش ایسنا، در شرایطی که وزارت ورزش به طور قاطع با برگزاری رقابت‌های‌پربرخورد مانند لیگ کشتی برای جلوگیری از گسترش شیوع کرونا و حفاظت از جان کشتی گیران مخالف است و اتحادیه جهانی کشتی نیز برگزاری تمامی رویدادهای کشتی را فعلاً تا ماه آبان تعطیل کرده است، مسئولان سازمان لیگ کشتی اقدام به ثبت قرارداد کشتی گیران، مربیان و تیم‌ها کرده و سعی دارد در چنین شرایط لیگ کشتی را برگزار کنند.
مهدی علی نژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، درباره امکان برگزاری رقابت‌های‌لیگ کشتی و برگزاری تمرینات در شرایط وخیم شیوع کرونا، گفت: برای ورزش‌های‌پربرخورد مثل کشتی هم تمرین و هم مسابقه ممنوع است.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به لزوم ممانعت از برگزاری لیگ کشتی، آیا در چنین شرایطی امکان برگزاری اردوهای تیم ملی بصورت قرنطینه وجود دارد با خیر، خاطرنشان کرد: اینکه یکسال قبل المپیک این خطر را برای کشتی گیران‌مان ایجاد کنیم به مصلحت نیست اما با توجه به احتمال برگزاری رقابت‌های‌جهانی بزرگسالان در آذر ماه و در صورت قطعی شدن برگزاری این رقابت‌ها، از وزارت بهداشت درخواست برگزاری اردوی تیم‌های‌ملی بزرگسالان را در شرایط قرنطینه کامل ارائه کردیم.
علی نژاد خاطرنشان کرد: در حال رایزنی هستیم اما هنوز این مجوز داده نشده است. در صورت ارائه مجوز، کشتی گیران و عوامل باید قبل از آغاز اردو تست PCR بدهند و در اردو نیز دو هفته در قرنطینه کامل باشند و اصلاً بیرون نروند. اگر هم چند روزی اردو تعطیل شد کشتی‌گیران مجدد برای حضور در اردو باید تست PCR  بدهند. 


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی