[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

تست کرونا مشروط شد ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ گفت: تست رایگان کرونا تنها برای افراد مشکوک و دارای علامت و با تجویز پزشک انجام می‌شود. 
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اشاره به مواردی از تقاضای غیرمنطقی افراد برای انجام آزمایش کرونا افزود: با توجه به پروتکل‌های‌مشخص و هدفمند شدن تهیه تست‌های‌pcr، افراد مشکوک و علامت دار می‌توانند صرفاً با تجویز پزشک مستقر در مراکز ۱۶ ساعته به صورت رایگان تست بدهند، در غیر این صورت افراد می‌توانند جهت انجام تست به مراکز خصوصی مراجعه کنند.
او با بررسی موارد مثبت در شهرستان‌های‌استان ادامه داد: با توجه به درصد بالای موارد مثبت در برخی از شهرستان‌های‌فارس، نیاز است تیمی متشکل از معاونت‌های‌بهداشت و درمان برای ارزیابی دلیل افزایش ابتلا به این مناطق اعزام شوند.
معاون بهداشت دانشگاه در این نشست ضمن بررسی اقدامات کارگروه‌های‌مختلف ستاد مانند پیشگیری و شناسایی، اطلاع‌رسانی، پشتیبانی، مراقبت و درمان، بر سازماندهی اقدامات نظارتی، به ویژه در زمینه برگزاری مراسم‌های‌ویژه ایام محرم تأکید کرد.
دکتر همتی با توجه به نزدیکی ایام محرم و لزوم مدیریت نذورات و جلوگیری از ازدحام مردم در محل توزیع نذورات، فراهم سازی بسترهای مناسب در این زمینه را یک ضرورت خواند. در این نشست آخرین اقدامات ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز مورد تبادل نظر قرار گرفت.
معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز توضیحاتی در خصوص حوزه‌های ‌مختلف مانند تریاژ بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا، مراقبت بیماران در بیمارستان‌های ‌تحت‌پوشش دانشگاه، فعالیت آزمایشگاه‌های‌تشخیصی کووید۱۹، انجام آزمون‌های‌سراسری، تهیه تجهیزات و امکانات موردنیاز، وضعیت بیماران بستری کووید۱۹، اقدامات کارگروه‌های‌مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، درصد اشغال تخت‌های‌عادی و ویژه، خدمات بیمارستان پشتیبان، وضعیت ابتلا در شهرستان‌های‌استان، انجام تست‌های‌کروناویروس، ارائه کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی