[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

آغاز صید ماهیان گرمابی درون قفس در قیروکارزین ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با تأکید بر اینکه جهش در تولید جز با همت و خواستن محقق نمی‌شود، گفت: طرح پرورش ماهیان گرمابی در قفس در استخر دو منظوره به همت بهره‌بردار نمونه استانی در این شهرستان به بار نشسته و برای اولین بار عملیات صیادی از آن آغاز شده است. 
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین، مهدی همتی با اشاره به اینکه طرح مذکور در استخر ذخیره آب کشاورزی خیر الله محمدی در بخش افزر این شهرستان از دی ماه سال گذشته به صورت آزمایشی اجرا شده است، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از 15 تن ماهی از قفس‌های‌شناور در این استخر صید و روانه بازار شود. 
این مقام مسئول اظهار کرد: در این طرح با ساخت چهار سکوی شناور 144 متر مربعی و نصب تور‌های‌مخصوص آن به عمق چهار قفس‌های‌مورد نیاز فراهم و رها سازی بچه ماهی درون آن شده است که در هر قفس سه هزار قطعه بچه ماهی رها سازی شده است. همتی با بیان اینکه  این شیوه از پرورش علاوه بر رفع مشکلات صید ماهی در استخر‌های‌دو منظوره و عمیق، با استفاده از تجهیزات و مکانیزاسیون آبزی پروری موجب افزایش بهره وری تولید در واحد سطح، ارتقاء مدیریت پرورش ماهی و افزایش ظرفیت حیاتی تولید در استخر شده است به نحوی که شاهد افزایش تولید تا ده برابر هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی