[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

شهرک استارت‌آپی حوزه کشاورزی راه‌اندازی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی با تأکید بر ضرورت ایجاد نوآفرینی در بخش کشاورزی گفت: شهرک استارت‌آپی حوزه کشاورزی با هدف ایجاد نوآفرینی راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، سید علی مختاری مدیر پروژه کسب‌وکارهای نوپای وزارت جهاد کشاورزی در رویداد جذب سرمایه در حوزه کشاورزی که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، عنوان کرد: کشاورزی در دنیا، آخرین بخش اکوسیستم نوآفرینی محسوب می‌شود اما در وزارت جهاد کشاورزی دوسالی است که پروژه راه اندازی کسب و کارهای نوپا شروع به کار کرده و مستقیما زیر نظر وزیر فعالیت می‌کنند.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی با تأکید بر اینکه این وزارتخانه توجه ویژه‌ای به حوزه نوآفرینی بخش کشاورزی داشته است، بیان کرد: در برنامه‌های‌جدید وزیر جهادکشاورزی تحول گسترده‌ای در اکوسیستم نوآوری کشاورزی پیش‌بینی شده به طوری که راه‌اندازی شهرک استارت‌اپ‌های‌کشاورزی در کشور یکی از این برنامه‌ریزی‌هاست.
وی اظهار کرد: مسئله ما در گسترش فناوری کشاورزی، وجود سرمایه‌گذار است؛ سرمایه‌گذاری که پول هوشمند داشته‌باشد و بداند که چه کاری می‌تواند انجام دهد.
وی با اشاره به یکی دیگر از فعالیت‌های‌جهادکشاورزی در زمینه نوآفرینی در این حوزه خاطر نشان کرد: در حال حاضر مرکز نوآوری کشاورزی را با سرمایه‌گذاری خصوصی در کرج ایجاد کردیم که توسط یک شرکت ایرانی - آلمانی راه‌اندازی شده؛ این بدان معناست که بودجه‌هایی که قرار بود در اروپا خرج شود در کشور صرف توسعه نوآوری کشاورزی می‌شود.
مختاری با تأکید بر اینکه برای اجرای این برنامه‌ها کمتر نیاز به مکاتبه وجود دارد و به صورت خودکار انجام می‌شوند، عنوان کرد: این نشان‌دهنده بلوغ اکوسیستم نوآوری است و در شبکه‌سازی خودش به موفقیت نزدیک می‌شود؛ در این شبکه طوری ورود پیدا کردیم که اکنون یک بازیگر مؤثر هستیم.
وی افزود: برنامه‌های ‌ما در حوزه توسعه کسب و کارهای نو و توسعه نوآفرینی در وزارت کشاورزی محورهایی دارد که فرهنگ‌سازی، توانمند‌سازی، تسهیل گری و نهادسازی ۴ محور اساسی این برنامه هاست.
وی درخصوص فرهنگ‌سازی گفت: تاکنون ۲۲۰۰ نفر- ساعت آموزش برای مدیران در حوزه نوآفرینی کشاورزی داشتیم که این مربوط به بخش فرهنگ‌سازی در وزارت جهادکشاورزی می‌شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهادکشاورزی با اشاره به توانمندسازی گفت: ما در جهاد کشاورزی برنامه هایی برای توانمندسازی برای جوانان روستایی، بهره برداران و کشاورزان آینده داریم که همواره مورد پیگیری قرار می‌گیرند.
مختاری در خصوص تسهیل گری گفت: تبدیل فضاهای مازاد در جهاد کشاورزی به فضاهای نوآوری از دیگر اقدامات ما به شمار می‌رود؛ تاکنون در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرج این اتفاق افتاده و نتایج خوبی هم از آن گرفتیم. به گفته وی، در بحث نهادسازی، ایجاد انجمن صنفی استارت‌آپی در بخش کشاورزی را داشتیم که در آخر مرداد افتتاح می‌شود؛ این انجمن وظیفه پایش اکوسیستم نواوری در حوزه جهاد را‌بر عهده دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی