[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

چرا قهرمانان تحصیل‌کرده در فارس جایگاهی ندارند ؟، روزنامه شیراز نوین

قهرمان سابق وزنه‌برداری پارالمپیک اعلام کرد: چندین سال است هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین فارس ثباتی ندارد و چرا هیچ کس صدایم را نمی‌شنود؟ که مدیرکل ورزش و جوانان فارس نوید حل مشکلات را داد.
امرالله دهقانی دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ضعف در مدیریت و انتخاب افراد ناکارآمد که ریشه در عملکردهای مدیریت‌های‌گدشته اداره کل ورزش و جوانان استان فارس دارد موجب شده تیشه به ریشه ورزش این قشر تأثیرگذار زده شود.
وی بیان کرد: می‌خواهم در هفته خبرنگار همه حرف‌هایم را بزنم، شاید در این روزها  صدایم به گوش مسئولان ورزش برسد.
دارنده چندین مدال رنگارنگ جهانی و پارالمپیک با بیان اینکه حدود ۶ ماه است که هیئت جانبازان استان فارس به صورت سرپرستی اداره می‌شود، بیان داشت: این پرسش مطرح می‌شود که آیا از بین صدها قهرمان بنام جانباز و معلول کسی نبود که سرپرست هیئت شود.
دهقانی ادامه داد: چرا قهرمانان تحصیل کرده در فارس جایگاهی ندارند، چرا برخی  از مسئولان استان به ورزش معلولان اهمیت نمی‌دهند و هزاران چرایی که کسی پاسخگو نیست.
او با اشاره به اینکه ورزش برای جانبازان و معلولان یک ضرورت است و باید مسئولان به آن اهمیت  دهند، اظهار داشت: هم اینک در فارس بیش از ۴۰ هزار معلول جسمی حرکتی وجود دارد که در بین آنها افرادی جوان با پتانسیل بالا و مستعد قهرمانی هستند اما بر اثر بی‌توجهی به ورزش معلولان، این جوانان فرصت بروز استعداد‌های‌خود را پیدا نمی‌کنند.
این قهرمان که ۷۰ درصد معلولیت دارد در مورد مجموعه ورزشی یادگار امام شیراز که ویژه جانبازان و معلولان استان فارس است، گفت‌: در این سرای بی‌کسی پرنده پر نمی‌زند و هم اینک این مجموعه به دلیل سوء‌مدیریت به یک مخروبه تبدیل شده و جالب اینکه همه از این مکان سود می‌برند بجز افراد جانباز و معلول.
وی اضافه کرد: استخر این مجموعه و سالن الکترونیک تیراندازی آن مدت‌هاست تعطیل است و تنها سالن بدنسازی آن فعال است که آنهم در اجاره فردی ناشناس است.
دهقانی از استاندار فارس خواست با توجه به اینکه علاقه زیادی به ورزش دارد به مشکلات ورزشی این قشر رسیدگی کند.
 وی همچنین از مدیرکل ورزش و جوانان فارس تقاضا کرد هر چه زودتر تکلیف هیئت ورزشی جانبازان و معلولان را مشخص کند. وی اضافه کرد: باید یک نفر از قهرمانان تحصیل کرده معلول را به عنوان رئیس هیئت انتخاب کنند تا  دست واسطه گران غیر ورزشی از این هیئت کوتاه شود و کشتی به گل نشسته را  به ساحل برسانند و  ورزش معلولان را ساماندهی کنند.
دهقانی که داری مدرک کارشناسی ارشد رشته ژنتیک پزشکی است، افزود: حدود ۲۰ سال است  کاندیدای  ریاست‌ هیئت می‌شوم اما چون رابطه‌ای بوده و شخص مورد نظر را  به جای انتخاب، انتصاب می‌کردند از این روجایی برای دیگران  باقی نمی‌ماند و امیدوارم رئیس آینده هیئت انتصابی نباشد و توسط اعضای مجمع بدون دخالت، انتخاب شود.
وی اضافه کرد: هم اینک پنج سال است تیم وزنه برداری معلولین و جانبازان  فارس به مسابقات قهرمانی کشور اعزام نشده و بهترین فرصت‌ها را از جوانان علاقه‌مند و بی‌شمار  گرفتند.
 دهقانی ادامه داد: با این همه افتخار، هیچ کس حتی احوالم را نمی‌پرسد و نمی‌آیند ببینند چه مشکلاتی داریم زیرا زمانی در دنیا پرچم مقدس کشورم را به اهتزاز در آوردم اما قهرمانی ما تنها تا فرودگاه بوده که برای تبلیغ به استقبالمان می‌آمدند و بعد به فراموشی سپرده شدیم و حتی حاضر نیستند از تجربیات چندین ساله ما در عرصه بین‌المللی استفاده کنند.
این قهرمان در مسابقات جهانی ۹۴ سوئد مدال برنز، مدال طلای جهانی سال ۹۵  استوک مندویل انگلستان، مدال برنز  پارالمپیک ۹۶ آتلانتا آمریکا، مدال طلای جهانی  ۹۷ بلژیک، نشان نقره مسابقات جهانی ۹۸ امارات ، نشان نقره  مسابقات جهانی مجارستان ، مدال طلای  پارالمپیک سیدنی ۲۰۰۰ و شکستن رکورد دسته ۱۰۰ کیلو گرم، مدال نقره جهانی ۲۰۰۳ اسلواکی، مدال نقره مسابقات جهانی ۲۰۰۶ کره جنوبی  و کسب مدال نقره مسابقات پاراسیایی ۲۰۰۶ مالزی را در کارنامه دارد. 
او همچنین  دارای مدرک مربیگری درجه یک  بین‌المللی  و داور ملی  رشته وزنه‌برداری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی