[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

کنکور مدیریت بحران ، روزنامه شیراز نوین

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی ملاحظات برگزاری کنکور سراسری در سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا پرداخته است.
به گزارش ایسنا، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در ادامه سلسله گزارش‌های خود درباره‌ی راهکارهای مقابله با شیوع ویروس کرونا به بررسی ملاحظات برگزاری کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ پرداخته است. در مقدمه این گزارش با اشاره به نگرانی و اضطراب داوطلبان و خانواده‌هایشان چهار امکان را متصور دانسته است که شامل برگزاری کنکور در موعد مقرر (پایان مردادماه) تعویق و تأخیر یک ماهه کنکور، عدم برگزاری کنکور و جایگزینی سوابق تحصیلی و تعویق یک ساله برگزاری کنکور می‌شود.
در بخش تعویق برگزاری کنکور سراسری تا آخر شهریورماه یا پاییز سال جاری اشاره شده که تصمیمی برای بهتر شدن وضعیت کرونا نیست و عملا امکان برگزاری یک ترم تحصیلی در این زمان هم وجود ندارد.
در بخش استفاده از سوابق تحصیلی هم به موانع موجود اشاره شده و نتیجه‌گیری کرده که انتخاب براساس سوابق تحصیلی اجحافی به دانش‌آموزان مدارس دولتی و مناطق محروم و روستایی است.
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در موضوع تعویق یکساله کنکور هم به این نتیجه رسیده که این باعث افزایش دو برابری تعداد داوطلبان کنکور و همچنین اختلال در نظام برنامه‌ریزی دانشگاه‌ها و دشواری در رقابت می‌شود.
در نهایت برگزاری در پایان مردادماه را منوط به رعایت تمامی نکات بهداشتی و پروتکل‌های مراقبتی کرده است که از جمله آن افزایش حوزه‌های امتحانی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی