[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

صنایع کوچک درآغاز راهی بزرگ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی-گروه خبر
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس شیوع کرونا ویروس در سطوح ملی و بین‌المللی را به بزرگترین آسیب‌رسان به اقتصاد معرفی کرد وگفت: با ویروس کووید 19 بسیاری فعالیت‌های‌اقتصادی در کشور وسطوح جهانی دچار آسیب دیدگی شدیدی شده اند. احمد فتوحی افزود: با شیوع بیماری کرونا، اتفاقات ناگواری در عرصه اقتصاد و صنعت رخ داد و منجر به بروز چالش در مسائل اقتصادی و صنعتی شد و همچنان ادامه دارد. او با طرح این موضوع که بخش صنعت علی‌رغم حاکمیت مشکلات اقتصادی اما با تمام توان برای رفع نیاز مردم در حال تلاش است، افزود: امروز صنعتگران با حداقل امکانات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت می‌کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس ادامه داد: این شرکت به کمک صنعتگران آمده و تلاش کرده تا بخشی از مشکلات را مدیریت و نیاز مردم را در شهرک‌های استان برآورده کند و از اصنافی که می‌خواهند نیاز مردم را تأمین کنند، در مواجه با گرانی حمایت کند.
وی از اجرای ٢٥٠ برنامه به منظورجهش تولید در فارس خبر داد و گفت: ۱۰۰۰ واحد صنعتی کوچک با سرمایه گذاری ٢٠٠ میلیارد تومان در فارس در دست اقدام است و امیدواریم تا پایان سال این واحدها افتتاح شود.
فتوحی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رسالت شرکت متبوع در دو حوزه تعریف می‌شود، یکی تأمین زیرساخت ٦١ شهرک و نواحی صنعتی و دیگری حمایت از واحدهای به بهره‌برداری رسیده است، عنوان کرد: از جمله حمایت‌های این شرکت انعقاد شش هزار و ٧١٨ قرارداد است که٣ هزار و ٢٨٩ مورد آن با اشتغالزایی ٣٧ هزار و ٦١٨ نفر به بهره‌برداری رسیده است.
او همچنین رشد ۴ برابری نسبت جذب سرمایه گذار و واگذاری اراضی صنعتی به سرمایه گذاران در استان نسبت به سال‌های گذشته را از دیگر اقدامات مطلوب ذکر و واگذاری ٤٠ دفتر در دفاتر خدمات فناوری، کمک به راه‌اندازی مجدد ٨٣ واحد راکد و برگشت آنها به چرخه تولید، برگزاری ۱۵ تور صنعتی، انحام پروژه امکان سنجی خوشه صنعتی مسقطی لار و مطالعه ایجاد و کنسرسیوم جنوب فارس را از دیگر حمایت‌های این شرکت نسبت به شهرک‌ها و نواحی صنعتی برشمرد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین انتقاد ١٢ تفاهم‌نامه داخلی، ایجاد فن بازار منطقه‌ای، ارائه خدمات کلینیکی با ٢١٠ میلیون تومان اعتبار، اجرای سه رویداد استارتاپی و حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی را از دیگر حمایت‌ها عنوان کرد.
فتوحی اعلام کرد که در راستای تحقق شعار جهش تولید، دو شهرک صنعتی سرچهان و کوار تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسند. 
او همچنین از برگزاری نمایشگاه دائمی نهضت ساخت داخل با حضور یکصد واحد صنعتی استان در شهرک فناوری صنایع شیمیایی شهرک بزرگ صنعتی شیراز خبر داد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین از برگزاری دومین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک استان در شیراز خبر داد و افزود: این نمایشگاه همزمان با ۲۱مرداد، روز  حمایت از صنایع کوچک  برای دومین سال متوالی در مجموعه نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس برگزار می‌شود.
فتوحی با اشاره به سهم ۹۵ درصدی صنایع کوچک از کل صنایع موجود در استان فارس، عنوان کرد: نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک فارس در راستای نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان جهش  تولید و با هدف حمایت از محصولات و کالاهای تولید استان و نمایش توانمندی‌های صنایع کوچک برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی