[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

جشنواره‌ ایده‌پردازی ضمانت اجرایی دارد، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس دانشگاه فرهنگیان فارس گفت: در اول مهرماه استان فارس با کمبود ١٢هزار معلم روبروست. 
دکتر حسین افلاکی فرد در جمع خبرنگاران با اشاره به این که دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه مأموریت‌محور و رسالت‌گراست، خاطر نشان کرد: در بیشتر مراکز علمی تدریس بر مبنای اصول علمی استوار است اما در این مرکز تلاش می‌کنیم مؤلفه‌های‌علمی و پرورشی را به طور موازی به پیش برده و نیروهای کارآزموده‌ای را برای تدریس در اختیار اموزش و پرورش قرار دهیم. وی با بیان این که در دانشگاه فرهنگیان تأکید فراوانی بر پرورش اصول مهارتی دارد، عنوان کرد: رسالت معلمان تربیت نسل آینده کشور است و رهبر معظم انقلاب از این مجموعه به عنوان مرکز ثقل آموزشی یاد می‌کنند که این اندیشه گرانبها باعث تبلور و پویایی دانشگاه فرهنگیان شده است. 
دکترافلاکی فرد با اشاره به اینکه رئیس هیئت امنا دانشگاه فرهنگیان در کشور رییس جمهور است و در استان‌ها استاندار مسئولیت ریاست هیئت امنا را بر عهده دارد خاطر‌نشان کرد: با توجه به اهمیت این مرکز و مشکلات پیش رو درخواست همکاری همه دستگاه‌ها و نهادها را با این مرکز اموزشی مطرح می‌کنیم. چرا که مهم‌ترین هدف این دانشگاه تأمین نیروی‌ انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش بوده دانشگاه فرهنگیان فارس امکان جذب دانشجوی بیشتر را دارد؛ اما علرغم کمک‌ها و مساعدت‌های‌نماینده دولت در استان فارس هنوز ساختارهای فیزیکی آن توسعه نیافته است. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در مهرماه سال جاری بیش از ۵٧٠نفر از فارغ‌التحصیلان این مرکز در مدارس استان کار خود را آغاز می‌کنند. اما در نظر داشته‌باشیم آموزش و پرورش فارس در حدود ١٢هزار نیروی آموزشی کم دارد و فعالیت این مرکز اموزشی و پرورشی برای تأمین نیروهای انسانی توانمند بسیار حایز اهمیت است. 
رئیس دانشگاه فرهنگیان فارس با اشاره به این مسئله که آموزش پرورش برای رفع کمبود نیروی انسانی و تأمین نیروهایی مورد نیاز به ناچار از نیروهای بازنشسته دعوت به همکاری می‌کند بیان داشت: از نیروی‌های‌پیشکسوت آموزش و پرورش باید در حوزه‌های‌مشورتی استفاده کرد اما با توجه به شرایط موجود چاره‌ای جز دعوت به کار این عزیزان نیست و بهترین راه به نظر می‌رسد. همچنین دانشگاه فرهنگیان فارس از لحاظ برخورداری از تعداد پردیس‌ها و مراکز اموزشی بعد از تهران با ۶ مرکز در رتبه دوم قرار دارد و جزو چهار استان درجه الف کشور است. دکترافلاکی فرد در ادامه به فعالیت این مرکز در حوزه تربیت نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حدود ۳۲۰۰ دانشجو در دوره کارشناسی و ارشد در این مرکز مشغول به تحصیل هستند و ۸۵۰ دانشجو نیز براساس ماده ۲۸ که با آزمون استخدامی وارد این دانشگاه شده‌اند، مراحل اموزشی را طی کرده و در نهایت بیش از ۴۲۰۰ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان فارس تحت آموزش‌های‌علمی و پرورشی قرار می‌گیرند. این مقام مسئول در بخش دیگی از سخنان خود به فعالیت‌های آموزشی این مرکز در دوران کرونا و در ایجاد بسترهای لازم در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: هنوز بسیاری از افراد به مهارت‌های‌استفاده از فضای مجازی مسلط نیستند یا ابزار آن را به دلایلی در اختیار ندارند. به همین دلیل دانشگاه فرهنگیان با همراهی سازمان بسیج فرهنگیان کشور جشنواره‌ ایده‌پردازی را راه‌اندازی کرد که علاقه‌مندان می‌توانند در قالب کلیپ، فیلم، کاریکاتور، نقاشی و نوشته ایده‌های خود را برای پویایی تعلیم و تربیت ارائه کنند. رئیس دانشگاه فرهنگیان فارس به ضعف‌های‌زیرساختی در فضای سایبری اشاره کرد و گفت:در برخی نقاط دسترسی به اینترنت امکان‌پذیر نباشد و به همین دلیل در قالب جشنواره‌ ایده‌پردازی تلاش می‌کنیم بهترین آثار را در زمینه‌های‌فیلم، تقاشی، کاریکاتور و غیره را جذب کرده و از 5 اثر برگزیده تقدیر به عمل خواهد امد. همچنین از هر استان یک اثر به مرحله کشوری راه می‌باید که ضمانت اجرایی نیز یافته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی