[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

پشتیبانی معیشتی از جبهه شرقی شیراز ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیراز نوین، مرتضی خسروانی، فرمانده سپاه احمدبن موسی(ع) شیراز دیروز، ۲۲ مردادماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز از خدمات خبرنگاران در برهه‌های مختلف قدردانی کرد و گفت: خبرنگاران در سنگر رسانه با دفاع از حقوق مردم در مقابل سختی‌ها و ناملایمات و قدرت‌های زر و زور و تزویر همچنان ایستاده و در این راه فداکاری می‌کنند.
وی افزود: خبرنگاران نظام جمهوری اسلامی با تلاش و کوشش و مجاهدت برای مبارزه در این جنگ رسانه‌ای نابرابری که دشمن برای ما برنامه‌ریزی کرده است، از هیچ تلاشی برای روشنگری مناسب در سطح جامعه دریغ نمی‌کنند.
خسروانی با بیان اینکه خبرنگاران وظایف امانت‌داری را به خوبی در انجام رسالت‌هایشان انجام می‌دهند، گفت: خبرنگاران به دلیل نوع شغلشان هم ناظر به مسائل معیشتی، اقتصادی، فرهنگی هستند و هم ناظر به اعمال مسؤلان دستگاه‌های مختلف اجرایی و در این راه مطالبه‌گری می‌کنند که البته این مسئله وظیفه همه مردم است اما در پیشانی و پیشرانی این وظیفه خبرنگاران قرار دارند.
فرمانده سپاه احمدبن موسی(ع) شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت‌های بسیج و سپاه در ایام شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: رزمایش کمک‌های‌مؤمنانه طی سه مرحله در سپاه انجام می‌شود که در مرحله نخست ۳۰‌هزار بسته معیشتی به‌همت بسیج سازندگی سپاه احمدبن موسی(ع) در منطقه شرق شیراز توزیع شد که ارزش هر کدام از این بسته‌ها بین ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان بوده است.
وی با یادآوری این نکته که در اهدای بسته‌ها و کمک‌های مؤمنانه خیران نقش اصلی را ایفا می‌کنند، گفت: بسیج سازندگی سپاه احمدبن‌موسی(ع) اقدام به راه‌اندازی یک کانال با عنوان «انصارالحیدر» کرده است که اکنون ۵ شعبه در شرق شیراز دارد و در آن‌ها کمک‌های مردمی را جمع‌آوری می‌کند و هر کسی بسته به توان و وسع خود می‌تواند کمک می‌کند.
خسروانی با بیان اینکه مرحله سوم کمک‌های‌مؤمنانه از عید قربان آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد، گفت: در این مرحله از رزمایش تاکنون تنها ۲۰ هزار بسته معیشتی میان نیازمندان منطقه شرق شیراز توزیع شده است.
وی اظهار کرد: علاوه بر این‌ها در این مرحله ۳۲‌هزار پرس اطعام در ایام غدیر توزیع کردیم و ۲۴ جهیزیه زوج‌های جوان نیز تهیه و توزیع شد و ۳۷۰ بسته لوازم‌التحریر و ۳۵۰ جفت کفش و پوشاک نیز آماده شده است.
فرمانده سپاه احمدبن موسی(ع) شیراز گفت: همچنین تاکنون ۸ هزار و ۹۷۰ خانواده نیازمند را در منطقه شرق شیراز شناسایی کردیم و به آنها کارت‌های هدیه‌ بانکی  اهدا کردیم.
خسروانی در ادامه از راه‌اندازی و فعالیت ۶‌کارگاه تولید ماسک ذیل این ناحیه خبر داد و گفت: در این کارگاه‌ها زنان بی‌سرپرست، بدسرپرست و مستمند مشغول به فعالیت هستند.
وی با تصریح اینکه سه محله سعدی، بلوار اتحاد و سهل‌آباد در محدوده سپاه احمدبن موسی(ع) تحت خدمات قرارگاه شهید اسکندری شیراز قرار گرفته است، گفت: سپاه حمایت‌ها و فعالیت‌های خوب محرومیت‌زدایی در این نواحی انجام می‌دهد.
فرمانده سپاه احمدبن موسی(ع) شیراز، مرمت ۷ باب مسجد در این سه محله، کلنگ‌زنی دو مسجد در محله سعدی و بلوار اتحاد، مرمت ۱۵۰ باب منزل محرومان که تکانون ۱۳۸ مورد آن اجرا شده است، راه‌اندازی ۶ کارگاه اشتغالزایی و تجهیز ۵ کارگاه اشتغال را از جمله این فعالیت‌ها برشمرد.
وی به فعالیت گروه‌های جهادی این ناحیه اشاره کرد و گفت: پیش از شیوع کرونا این ناحیه دارای ۲۳ گروه جهادی بود که بعد از شیوع کرونا این تعداد به ۹۲ گروه جهادی رسید که به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند و از جمله این خدمات می‌توان به لوله‌کشی ۷۲‌مخزن آب منزل محرومان اشاره کرد.
خسروانی همچنین از احداث مجتمع فرهنگی‌ـ مذهبی در شرق شیراز خبر داد و گفت: علاوه بر این‌ها یک پروژه ۱۵ واحدی مسکن محرومان با مشارکت کمیته امداد در حال ساخت داریم و یک پروژه ۱۶ واحدی هم در دست برنامه داریم که پیگیر هستیم تا سال آینده بهره‌برداری شود.
فرمانده سپاه احمدبن موسی(ع) شیراز در پایان یادآور شد:‌ در بخش فعالیت‌های فرهنگی اقدامات خوبی نیز انجام شده است که از جمله آن می‌توان به اجرای برنامه‌هایی برای تقویت بنیان خانواده،‌ ترویج امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد فرهنگ‌سازی و مطالبه‌گری، مباحث عفاف و حجاب، ترویج فرهنگ‌سازی سبک زندگی اسلامی و غیره اشاره کرد.
شرفی، مسؤل فرهنگی ـ اجتماعی سپاه احمدبن موسی(ع) شیراز نیز در این نشست گفت: یکسری برنامه‌ها برای فرهنگ‌سازی سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی در دستور کار داریم که برای آن به ارائه مشاوره‌های مختلف به خانواده‌ها می‌پردازیم.
وی از فعالیت ۲۳ پایگاه مشاوره در منطقه شرق شیراز خبر داد و گفت: همچنین برای ترویج امر به معروف و نهی از منکر نیز طرحی برای فرهنگ‌سازی به روش‌ جدید اجرا خواهیم کرد که در این طرح برای امر به معروف ابتدا از خودمان آغاز می‌کنیم و از افراد می‌خواهیم ما را امر به معروف کنند.
شرفی با بیان اینکه در این طرح سعی شده است تا شخص مخاطب را افضل‌تر و بالاتر از خودمان در نظر بگیریم و از او بخواهیم که امر به معروف کند، گفت: بدین منظور یکسری جملاتی نیز آماده کرده‌ایم و از طرف مقابل می‌خواهیم که در صورت لزوم از این جملات برای ما استفاده کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی