[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

از سامانه آموزش الکترونیکی جامع هوشمند مدارس با نام «دانش» رونمایی شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: به همت دانشگاه صنعتی شیراز و در راستای هم‌افزایی با سامانه آموزش مجازی «شاد» وزارت آموزش‌وپرورش، از سامانه آموزش الکترونیکی جامع هوشمند مدارس بانام «دانش» رونمایی شد.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین رونمایی از سامانه آموزش الکترونیکی جامع هوشمند مدارس «دانش» در فارس، گفت: این سامانه باهدف هم‌افزایی با سامانه آموزش مجازی «شاد» راه‌اندازی شده است و مبنای کار ما در آموزش مجازی سامانه وزارتی است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: قبل از کرونا و باوجود تلاش‌های انجام‌شده در زمینه آموزش مجازی، باور به این نوع آموزش در کشور وجود نداشت و شیوع این ویروس و تعطیلی مدارس به لحاظ حفظ سلامت دانش‌آموزان، ضرورت استفاده از آموزش مجازی برای تداوم تعلیم و تربیت دانش‌آموزان را یادآور شد. وی گفت: باور به آموزش مجازی از گذشته در مسئولان استان فارس وجود داشت و این امر موجب شد تا رویدادهای خوبی در زمینه راه‌اندازی زیرساخت‌ها همچون گسترش اینترنت در این استان روی دهد. اسماعیلی محتوا، زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری  و به‌ویژه اینترنت را از ملزومات آموزش مجازی دانست و گفت: با ترکیب صحیح این ابزار می‌توان ساختار مناسبی برای آموزش مجازی فراهم کرد و باهمت استاندار و هماهنگی‌های انجام‌شده با اداره کل  ارتباطات استان، هم‌اکنون بیش از 95‌درصد مدارس استان فارس مجهز به اینترنت رایگان است. مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: در آینده نزدیک در سراسر فارس دانش‌آموزان به اینترنت رایگان دسترسی خواهند داشت و این‌گونه یکی از نگرانی‌های همه مسئولان استان در زمینه دسترسی نقاط محروم و دورافتاده استان به اینترنت مرتفع می‌شود. وی گفت: در ادامه این راه دسترسی به محتوا و اتوماسیون آموزشی لازم بود که در ابتدا با ابتکار خوب وزارت آموزش‌وپرورش، شبکه آموزشی شاد تهیه و در اختیار همه دانش‌آموزان و فرهنگیان در سراسر کشور قرار گرفت که همچنان در آموزش مجازی برای ما محور‌و اساس است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی