[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۴
  • دوره جدید

مدیر کل بهزیستی فارس: بدون مشارکت اجتماعی، کاهش آسیب‌های‌اجتماعی محقق نمی‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بهزیستی فارس با تأکید بر اهمیت مشارکت همگانی در توسعه کشورها، گفت: بدون مشارکت اجتماعی و توجه به تشکل‌ها، بسیاری از اهداف در حوزه کاهش آسیب‌های‌اجتماعی محقق نمی‌شود. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس، محمدصادق کشفی‌نژاد در نشست مجازی تجلیل از همیاران منتخب سلامت روان اجتماعی فارس با حضور دکتر میرمحمدصادقی مدیرکل دفترپیشگیری از آسیب‌های‌اجتماعی بهزیستی کشور با بیان اینکه در عرصه مشارکت اجتماعی یک دست صدا ندارد، اظهار داشت: اتحاد و مشارکت  اجتماعی زمانی که به عنوان یک تکلیف همگانی همراه با مسئولیت اجتماعی باشد ظرفیتی بوجودمی آورد تا مردم برای بهبود اجتماعی جامعه تلاش نمایند. 
وی همیاران سلامت اجتماعی را یک شاکله خردمندانه از احساس مسئولیت اجتماعی و مشارکت مردمی عنوان و تصریح کرد:  توجه به تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی موضوع بسیار مهمی است که اگر از آن غافل شویم بسیاری از اهداف در حوزه کاهش آسیب‌های‌اجتماعی محقق نمی‌شود. 
مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه اقدامات همگانی و دست‌های متحد وقتی وارد کار شود به تحقق شعار و ظرفیت از مردم، بامردم و برای مردم منجر می‌شود، تأکید کرد: اتحاد همگانی و مشارکت همگانی موتور محرکه‌ای است که قطعاً می‌تواند وضعیت سلامت اجتماعی جامعه را نسبت به گذشته بهبود ببخشد. 
دکتر کشفی‌نژاد با اشاره به اینکه با موج غیرقابل وصفی از آسیب‌های‌اجتماعی مواجه هستیم و این خطری است که همه آحاد جامعه را در برخواهد گرفت، یادآور شد: هر قدمی که در حوزه سلامت اجتماعی برداشته شود قطعاً سود آن به تمام جامعه خواهد رسید. 
وی با تشکر از ایفای نقش بسیار هوشمندانه در عرصه همیاری و پیشگیری از آسیب‌ها و ایفای نقش مسئولانه تشکل‌ها، خاطر نشان کرد: امیدوارم با گسترش روزافزون این فعالیت‌ها در عرصه‌های‌اجتماعی، تک تک شهروندان به مسئولیت اجتماعی خویش واقف و برای بهبود شرایط جامعه و ساختن ایرانی بهتر ما را همراهی نمایند.  لازم به ذکر است جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی با  23 سال قدمت با هدف ارتقای توانمندی اقشار مختلف جامعه در راستای افزایش سطح سلامت روان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی زیر نظر اداره کل بهزیستی با داشتن 34 گروه جمعیت همیار سلامت اجتماعی در قالب مؤسسات غیر دولتی فعالیت می‌نماید. 
تولید  بیش از 60000 ماسک و100گان در 4 کارگاه فعال، دوخت توسط همیاران، توزیع بیش از 4500  جفت دستکش، توزیع 2500 بسته اقلام ضروری و حمایتی شامل مواد غذایی، مواد ضدعفونی و شوینده و...توزیع بسته‌های‌سرگرمی و اسباب‌بازی، کتاب ومجلات، کمک مالی خیرین جهت تهیه بسته‌های‌معیشتی به مبلغ سیصدو هفتاد میلیون ریال، تشکیل کمپین آشپزی و سفره آرایی و هنرهای دستی، کتابخوانی و سفره هفت‌سین، دعا و ختم قرآن، تهیه فایل‌های‌ صوتی با موضوع برنامه مشارکت اجتماعی در جهت پیشگیری از آسیب‌های ناشی از ویروس کرونا، برگزاری کارگاه آموزشی بصورت صوتی و آنلاین در فضای مجازی، برگزاری مسابقات مجازی در سه رده سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان همراه با جوایز و خط کشی صفوف نانوایی و پمپ بنزین‌ها و اتوبوسرانی‌ها خلاصه‌ای از فعالیت‌های‌جمعیت‌های‌همیاران استان فارس در ماه‌های‌اخیر بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی