[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

سهام عدالت وثیقه بانکی شد، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان فارس، با اشاره به پیش‌بینی ۲ روش مستقیم و غیرمستقیم برای مدیریت سهام عدالت توسط سهامداران گفت: ۵۸ درصد سهامداران در این استان روش غیرمستقیم مدیریت سهام خود را انتخاب کرده‌اند.
بابک دایی، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در روش غیر مستقیم، مدیریت سهام توسط سازمان خصوصی‌سازی انجام می‌شود اما در روش مستقیم، فرد سهامدار خودش مدیریت سهام را بر عهده دارد.
وی، با اشاره به اینکه سه میلیون و ۳۳۰ هزار نفر از مردم فارس دارای سهام عدالت هستند، اظهار داشت: هم‌اینک برای کسانی که روش مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند امکان فروش ۶۰درصد سهام فراهم شده که امکان فروش ۳۰ درصد از اواخر خردادماه ۹۹ و فروش ۳۰ درصد دوم نیز از بعد از عید سعید غدیر (هجدهم امردادماه ۹۹) فراهم شد.
او بیان کرد: ۴۰ درصد باقی‌مانده سهام عدالت نیز از دهه فجر برای فروش آزادسازی خواهد شد.
مدیر کل امور اقتصاد و دارایی فارس، در مورد استفاده از سهام عدالت به عنوان وثیقه بانکی گفت: بر اساس تصمیمی که با هدف کمک به حفظ سهام عدالت به عنوان دارایی مردم اتخاذ شد، مقرر شده که بانک‌ها سهام عدالت را به عنوان وثیقه پذیرفته و در قبال آن تسهیلاتی را به دارندگان سهام پرداخت کنند.
دایی اضافه کرد: در گام نخست، بانک ملی این کار را آغاز کرده و سایر بانک‌ها نیز به این فرآیند می‌پیوندند و بی‌شک این کار کمک خواهد کرد که افراد بتوانند سهام عدالت خود را به عنوان یک دارایی حفظ کنند.
او بیان داشت: سهام عدالت، یک دارایی با ارزش است و دارندگان این سهام در حقیقت در ۴۹ شرکت سهامدار هستند که از این تعداد، ۳۶ شرکت در بورس فعال است و ۱۳ شرکت هم وارد بورس نشده‌اند که دولت در تلاش است وارد بورس شوند.
وی، در مورد امکان واگذاری سهام عدالت به افراد فاقد سهام عدالت نیز گفت: بر اساس قانون باید سهام عدالت در اختیار ۶ دهک جامعه قرار می‌گرفت که این امر اتفاق افتاد.
مدیر کل امور اقتصاد و دارایی فارس ادامه داد: بر اساس طرحی که مجلس شورای اسلامی دنبال می‌کند، حدود ۲ میلیون نفر دیگر باید از سهام عدالت بهره‌مند شوند که با توجه به قانون موجود این امکان وجود ندارد مگر اینکه مجلس قانون جدیدی وضع و مشخص کند که منابع انجام این کار از چه محلی باید تأمین شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی