[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

بانک مرکزی در مورد ارز صادرکنندگان فرافکنی نکند، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی فارس:
بانک مرکزی در مورد 
ارز صادرکنندگان فرافکنی نکند

رئیس اتاق بازرگانی فارس نسبت به صدا درآمدن زنگ خطر امکان عدم تأمین زنجیره کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات هشدار داد و گفت: بخش خصوصی را آزاد بگذارید تا در شرایط تحریم و کرونا ارز و مواد اولیه کشور را تأمین کند.
به گزارش ایسنا، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه امکان ندارد صادرکننده‌ای سال‌های ۹۷ و ۹۸ کالایی صادر کرده و ارز آن را بازنگردانده باشد، مدعی شد که بانک مرکزی به نوعی در این موضوع فرافکنی می‌کند.
جمال رازقی در جمع خبرنگاران، بخشنامه و اقدامات بانک مرکزی در خصوص صادرکنندگان را نابخشودنی توصیف و اضافه کرد: تولید یا صادرکننده چه میزان سود کسب می‌کند که ارز حاصل از صادرات ۲ سال را بازنگرداند.
او با تأکید براینکه نباید آدرس غلط به مردم داد، گفت: البته شاید این آدرس غلط برای فراموش شدن موضوع تعین تکلیف ۲۲ میلیارد دلار ۴۲۰۰ تومانی باشد. او یکی از وظایف رسانه را پیگیری گم شدن ۲۲ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی دانست و گفت: مطالبه‌گری حق مردم است، ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص داده شده اما تأثیر آن را در واردات کالاهای اساسی احساس نکرد؛ آنچه مردم متوجه می‌شوند، گرانی است. رازقی گفت: اخیراً مطرح شده که کاسبان خشکسالی بخشی از ارز را گرفته و از طریق شرکت‌های صوری به خارج از کشور منتقل کرده‌اند؛ البته در مورد این مطلب حتماً دستگاه‌های قضایی و امنیتی توجه لازم را دارند. او با یادآوری اینکه مقصد این ارزها، کشورهای خارجی بوده است، این اتفاق را موجب بروز مشکل در تأمین کالاهای اساسی و مواداولیه تولید و بی‌انگیزه شدن تولیدکنندگان و صادرکنندگان، دانست.
رئیس اتاق بازرگانی فارس، با اشاره به کاهش حدود ۴۰ درصدی صادرات غیرنفتی طی ۴ ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: در فارس به لحاظ وزنی شاهد افت حجم صادرات بوده‌ایم اما به لحاظ ارزشی حجم صادرات افزایش داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی