[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

بسیج حامی قانون شود ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا-استاندار فارس با بیان اینکه بسیج ادارات نقش مهمی در جلب اعتماد مردم دارد، گفت: بسیج هر اداره می‌تواند از اجرای قوانین در آن اداره حمایت کند.
عنایت‌الله رحیمی شنبه ۲۵ مرداد در دیدار با رئیس سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه فجر استان گفت: دارای تفکر عملیاتی هستیم و بیشتر به کیفیت کارها توجه می‌کنیم تا کمیت آن‌ها و در هر کاری نتیجه آن را می‌بینیم.  او با بیان اینکه همواره در بحث‌های مختلف، یاریگر بسیج هستیم، افزود: امروز و در شرایط کنونی اهمیت فعالیت تشکل‌های وابسته به انقلاب بیشتر از گذشته است چرا که دشمنان هجمه‌های بسیاری را علیه این نظام و انقلاب وارد می‌کنند. رحیمی بیان کرد: هرکسی که در این نظام دارای تفکر سیاسی خاصی است اما معتقد به نظام اسلامی است باید تلاش کند تا این نظام را به بهترین شکل ممکن به پیش ببرد. استاندار فارس با بیان اینکه دشمنان تلاش بسیار زیادی برای ترویج ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی می‌کنند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند تا بتوانند روحیه ناامیدی را به ملت ایران تزریق کنند، گفت: گاهی اوقات مشاهده می‌کنیم که دشمنان نظام جمهوری اسلامی یک فساد در یک اداره را به‌صورت گسترده مطرح می‌کنند.  رحیمی با تأکید بر اینکه باید اعتماد مردم را به نظام جلب کنیم و در این زمینه بسیج ادارات نقش مهمی می‌تواند ایفا کند، گفت: بسیج هر اداره می‌تواند از اجرای قوانین در آن اداره حمایت کند.
او بیان کرد: باید به این نکته توجه داشته باشیم که اگر دستگاهی دچار خطایی شد نباید آن را بزرگنمایی کنیم چرا که کل نظام را زیر سؤال می‌بریم، که برای ارائه راهکار در این موارد می‌توانیم از ظرفیت بسیج ادارات بهره بگیریم چرا که این سازمان می‌تواند منشأ اثر تحولات بسیاری در ادارات مختلف باشد.
جواد قناعتی، رئیس سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه فجر فارس نیز در این دیدار با بیان اینکه قانون به مثابه ریلی برای تمام حرکت‌های دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در کشورمان برای دستیابی به اهداف متعالی انقلاب اسلامی است، گفت: بسیج ادارات و کارمندان در تلاش است که کلیه کارها و فعالیت‌ها بر روی این ریل انجام پذیرد.
او به تبیین ویژگی‌های کارمند طراز انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: کارمند طراز انقلاب اسلامی به‌دور از جناح‌بازی و حزب‌های سیاسی است و ما نیز تلاش می‌کنیم تا در این راستا برنامه‌های خاصی برگزار کنیم. قناعتی در ادامه با بیان اینکه خدمت به مردم باید برای آن‌ها ملموس و بی‌منت باشد، بر لزوم تقویت میزهای خدمت جهادی تأکید کرد و گفت: میزهای خدمت جهادی با حضور مدیران کل استان و مسؤلان مربوطه آنان در مناطق محروم استان به‌منظور رفع مشکلات آن مناطق و رفع دغدغه‌های مردم برپا شده که باید تقویت شوند.
رئیس سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه فجر فارس، همچنین مهم‌ترین ظرفیت کشور را داشتن نیروی انسانی مستعد و کارآمد و متعهد و با ایمان و مسلح به اعتقادات و ارزش‌های اسلامی دانست و گفت: مقام معظم رهبری نیز در بیانیه گام دوم انقلاب بر این مسائل تأکید داشتند و در این راستا بحث طهارت اقتصادی را برای مدیران جامعه اسلامی مطرح فرمودند که طهارت اقتصادی شرط اساسی مشروعیت همه مسؤلان نظام جمهوری اسلامی است.
او در ادامه بر لزوم آموزش مدیران و کارکنان و همچنین خانواده‌های آنان در حوزه‌های مختلف به خصوص در بحث فضای مجازی، سواد رسانه‌ای و گام‌های مدیریتی تأکید کرد.
قناعتی علاوه بر این‌ها بر این نکته تأکید کرد که سازمان بسیج ادارات و کارمندان در کنار مدیران دستگاه‌ها و ادارات قرار دارد و بسیج ادارات را یک بازوی توانمند در ادارات مختلف برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی و در جهت خدمت‌رسانی به مردم توصیف کرد و گفت:‌ هدف فعالیت‌های ما انتفاع مردم و خدمت به آنان است.
رئیس سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه فجر فارس با بیان اینکه کار ما در این سازمان سیاسی نیست، گفت:‌ در این مسیر تلاش می‌کنیم تا با ارتباط کامل و خاص با مدیران و تبادل نظر با آنان و ایجاد ارتباط‌های دو سویه در جهت رشد و شکوفایی سیستم اداری گام برداریم.
قناعتی، سازمان بسیج ادارات را یک ظرفیت برای مدیران دستگاه‌ها دانست تا بتوانند از این ظرفیت بسیج که در حوزه‌ها و با تخصص‌های مختلف در حال فعالیت است، استفاده‌های لازم را ببرند و ثمره آن هم شیرینی کام مردم باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی