[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

استفاده از ماسک برای کودکان ضروری است، روزنامه شیراز نوین

بر اساس آمارهای مربوط به آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس، هم اکنون ۱۱۹ هم استانی با شرایط جسمی وخیم، در بخش‌های‌مراقبت‌های‌ویژه مراکز درمانی استان بستری هستند. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون بهداشت دانشگاه اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۲۳۵ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و دارای علامت ابتلا تهیه شده که از این تعداد، ۳۸ هزار و ۴۰۷ مورد مثبت شناسایی شده است.
دکتر «عبدالرسول همتی» افزود: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، پنج هم استانی بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده اند که با این موارد جدید، آمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس در فارس، به ۶۸۹ نفر رسید.
او ادامه داد: هم اکنون ۹۹۶ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا در بخش‌های‌عمومی بستری هستند که از این تعداد، ۱۱۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت‌های‌ویژه بیمارستان‌های‌استان بستری هستند.
دکتر همتی آمار بهبود یافتگان مراکز درمانی و ایزوله خانگی در استان را نیز ۳۵ هزار و ۳۴ نفر اعلام کرد. او با اعلام بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع کرونا تا کنون به تفکیک شهرستان‌های‌تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از مجموع ۳۸ هزار و ۴۰۷ مورد شناسایی شده، هفده هزار و ۲۸۰ مورد مربوط به شیراز، کازرون هزار و ۵۷۷ مورد، مرودشت هزار و ۲۶۲ مورد، داراب ۸۲۸ مورد؛ کوار ۷۳۵ مورد، قیروکارزین ۷۱۹ مورد، لامرد ۶۵۹ مورد، زرین دشت ۵۱۴ مورد، ممسنی ۴۷۸ مورد، آباده ۴۶۷ مورد، مهر ۴۳۹ مورد، فیروزآباد ۴۲۳ مورد، زرقان ۳۶۴ مورد، کوه‌چنار ۳۳۳ مورد، استهبان ۳۱۱ مورد،  فراشبند ۲۹۰ مورد، اقلید ۲۶۹ مورد، سپیدان ۲۳۸ مورد، خرم بید ۲۱۶ مورد، پاسارگاد ۱۹۵ مورد، رستم و نی ریز هر کدام ۱۶۹ مورد، سروستان ۱۴۵ مورد، خرامه ۱۲۹ مورد، ارسنجان ۱۲۱ مورد، بیضا ۱۱۸ مورد، بوانات ۹۲ مورد، سرچهان ۵۸ مورد، بختگان ۵۲ مورد بوده و مابقی مبتلایان نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های‌علوم پزشکی استان است. این مقام مسئول در دانشگاه با بیان اینکه هم اکنون استان فارس به صورت میانگین در وضعیت زرد قرار دارد، اما برخی از شهرستان‌های‌استان در وضعیت قرمز به سر می‌برند، گفت: با توجه به گستردگی زنجیره‌های‌انتقال بیماری، لازم است هم استانی‌ها دستورات بهداشتی را جدی بگیرند. توصیه بهداشتی دکتر همتی نیز توجه جدی خانواده‌ها به موضوع مراقبت از کودکان در برابر ابتلا به کروناویروس بود. معاون بهداشت دانشگاه تأکید کرد: کودکان تماس‌های‌بسیاری با سطوح، محل بازی و مسیر رفت و آمد خود دارند، بنابراین لازم است والدین با زبانی ساده، کودکان را با ضرورت استفاده از ماسک و شست و شوی مرتب دست‌ها آشنا کنند تا شاهد کاهش میزان ابتلا در این گروه سنی به کووید۱۹ باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی