[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۲
  • دوره جدید

امسال از سال‌های ممتاز در تولید و مصرف برق است، روزنامه شیراز نوین

دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو در هفته شانزدهم پویش هرهفته الف- ب- ایران به صورت ویدئو کنفرانس و از راه دور برگزار شد، تحقق برنامه عبور موفق از دوره اوج مصرف برق را یک دستاورد مهم در تابستان جاری دانست و با قدردانی از زحمات استانداران فارس، تهران و خوزستان اظهار داشت: امسال از جمله سال‌های ممتاز و شاخص در تولید و مصرف برق است.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای استان فارس، وزیر نیرو با تأکید بر اینکه ما تحریم‌های‌گسترده‌ای را تجربه کردیم و با تدارک لازم افزایش تاب آوری جامعه را در برابر تحریم‌ها فراهم کرده‌ایم، گفت: مردم و دلسوزان نظام در افزایش تاب‌آوری در برابر این تحریم‌ها نقش بسزایی داشتند.
دکتر اردکانیان با بیان اینکه  ما خشک‌ترین سال‌ها را با آغاز مسئولیت دولت دوازدهم تجربه کردیم،  افزود: خشکسالی گسترده مخازن سدها را بسیار کاهش داد ، در عین حال هزاران مگاوات برق از نیروگاه‌های برقابی می‌بایست تأمین می‌شد که ما در تابستان 97 با کاهش 5 هزار مگاوات ظرفیت تولید برقابی مواجه بودیم، مدیریت این سال آبی از سختی‌ها و ویژگی‌های‌خاصی برخورداربود که با سرپنجه تدبیر و تلاش شبانه‌روزی انجام شد.
دکترعنایت الله رحیمی استاندار فارس نیز در این آیین که به صورت ویدئو کنفرانس و از راه دور برگزار شد، با تقدیر از مدیران استانی خانواده صنعت برق در استان فارس عبور از نقطه اوج مصرف را نتیجه یک کار تیمی و جمعی دانست و خاطر نشان کرد: فارس در دولت تدبیر و امید بهره‌مندی مطلوبی از خدمات وزارت نیرو داشته است. استاندار فارس با اشاره به اینکه امسال استان فارس  3 هزار و 903 مگاوات حداکثر مصرف و 3 هزار و 830 مگاوات حداکثر تولید انرژی و برق داشته است گفت: با مدیریت بار، صرفه جویی و رعایت الگوهای مصرف بهینه تا کنون توانسته‌ایم از روزهای پر مصرف برق تابستانی در استان فارس با موفقیت عبور کنیم.
دکتررحیمی حداکثر مدیریت بار برق در استان فارس در سال جاری را 859 مگا وات دانست و گفت: این موفقیت در اثر سیاستگذاری و تلاش همکاران صنعت برق بوده است این صرفه‌جویی در بخش کشاوورزی، صنعت و پیمان نامه‌هایی که منعقد شده محقق شده است، صرفه‌جویی  در مصرف برق ادارات با تغییر ساعات کار اداری در فصل گرما و صرفه‌جویی در مصارف خانگی با توجه به تبلیغات هدفمند رسانه‌ای نیز در دستیابی به این موفقیت مؤثر بوده است. استاندار فارس، استفاده از تخصص نظام مهندسی برای استفاده از شبکه بهینه‌سازی مصرف برق خانگی و کاربرد دستگاه‌های کم مصرف برق را هم بسیار مؤثر دانست و گفت: استان فارس حدود  1200 میلیارد تومان طرح اولویت‌دار در حوزه تأمین برق در دستور کار دارد که نیاز به تأمین نقدینگی دارد، راه اندازی و افتتاح صنایع  جدید آلومینیوم جنوب لامرد، فولاد پاسارگاد کوار،  کربنات سدیم در خرامه و ایجاد صنایع انرژی بر در شهرستان نی‌ریز در آینده، نیاز به مصرف برق را در استان فارس دوچندان می‌کند  از این رو تزریق اعتبارات از جمله 1200 میلیارد تومان تأمین نقدینگی این طرح‌ها  مواردی است که باید وزارت نیرو نیز به عنوان یک اولویت بنگرد.
دکتررحیمی همچنین خواستار تقویت و تأمین اعتبارات برای پست 400 کیلوولت خرامه، پست 230 کیلوولت سفیر شیراز ، ایستگاه  63 کیلوولت سیمکان جهرم و شیراز و پست 132 کیلوولت فورگ داراب و همچنین  افزایش ظرفیت پست‌های‌موجود در سایر مناطق استان فارس شد.
استاندار فارس تأمین اعتبارات برای راه اندازی نیروگاه 1200 مگاواتی شمال فارس را نیز حائز اهمیت دانست. وی گفت: اولویت بخشیدن به تأمین اعتبارات برای راه اندازی واحد بخار نیروگاه حافظ  دراستان فارس نیز می‌تواند شتاب بخش اجرای طرح‌های‌تأمین و انتقال برق در استان فارس باشد.
مهندس غلامرضا نصیری مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس نیز در حاشیه این مراسم  از شهروندان و مشترکان برق خواست تا در روزهای پیش رو نیز به مؤلفه‌های‌مصرف بهینه و صرفه جویی در مصرف بیشتر توجه کنند و افزود: استان فارس در سال جاری به خوبی توانست با مدیریت بار و صرفه جویی در مصرف برق روزهای گرم و پر مصرف را پشت سر بگذارد، دمای هوا  در استان فارس و منطقه جنوب کشور در حال افزایش است، در روزهای پیش رو بیش از هر زمان نیازمند مشارکت و همراهی مشترکان برای مصرف بهینه برق هستیم. با توجه به احتمال گرم شدن چند درجه‌ای دمای هوا در روزهای پیش رو امید است شهروندان و مصرف‌کنندگان با اولویت دادن صرفه‌جویی و موکول کردن استفاده از وسایل پر مصرف به ساعت‌های‌غیر از اوج مصرف یاری گر خدمتگزاران خود در تأمین و انتقال برق باشند.
در پایان این  مراسم مهندس غلامرضا نصیری به نمایندگی از وزیر نیرو لوح تقدیر وزارت نیرو را به دکتر عنایت الله رحیمی استاندار فارس تقدیم کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی