[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

آغاز به کار سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر فارس، روزنامه شیراز نوین

مصطفی اژدری رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه فجر استان فارس صبح دیروز در حاشیه مراسم تجلیل از خبرنگاران و عکاسان خبری حوزه سپاه و بسیج که با حضور سردار بوعلی جانشین  فرماندهی سپاه فجر فارس  در سالن شهید آیت الله دستغیب(ره) حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع ) برگزار شد، با اعلام این مطلب افزود:
با توجه به اهمیت و نقش جنگ نرم،  رسانه‌ها به‌عنوان مهم‌ترین ابزار در این نبرد، ایجاب می‌کند مسئولان با آگاهی از وضعیت تهدیدآمیز موجود و گستره فعالیت‌های رسانه‌ای کشورهای مخالف ایران با نهایت دقت، ظرافت و لطافت با ارسال پیام‌های به هنگام و معطوف به هدف،  بر افکار عمومی داخلی و بین‌المللی تأثیر گذاشته و با فعالیت‌های‌هدفمند و هوشمندانه در داخل و خارج کشور و استفاده از تمامی ابزارها و قدرت نرم به بهبود قدرت معنوی، افزایش نفوذ، ایجاد جذابیت، اقناع و هدایت افکار عمومی داخل و خارج کشور بپردازند که برآیند آن افزایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران  در داخل و خارج از کشور است. اژدری افزود: جشنواره رسانه‌های ابوذر جشنواره‌ایست که در آن افراد گروه‌ها و تشکل‌هایی رسانه‌ای آثار تولیدی یکسال گذشته خود را با یک دوره زمانی خاص به دبیرخانه جشنواره ارائه می‌دهند و در نهایت در اختتامیه جشنواره که همراه با برپایی یک گردهمایی کشوری است ضمن معرفی آثار برتر از نفرات برتر تجلیل به عمل خواهد آمد و تجربیات و نتایج این جشنواره برای بهره‌مندی عموم اصحاب رسانه و یا گروه‌های خاص رسانه‌ای پس از برگزاری انتشار می‌یابد. رئیس سازمان بسیج رسانه استان فارس در ادامه افزود: سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان فارس در محورهای جهش تولید و اقتصاد مقاومتی، مبارزه با آسیب‌های‌اجتماعی، بصیرت و دشمن شناسی،  مبارزه با تروریسم و خروج آمریکا از منطقه،  مسائل صنفی خبرنگاران و اصحاب رسانه، کرونا و کمک مؤمنانه، چهل سالگی دفاع مقدس،  دستاوردهای انقلاب اسلامی،  بسیج و حوزه‌های اقدام، امیدآفرینی برگزار می‌گردد.
این مقام مسئول اظهار داشت: آثار ارسالی  در قالب فیلم کوتاه ویژه شبکه‌های‌اجتماعی، خبر،  گزارش مصاحبه،  تیتر، مطالب و یادداشت، عکس،  کاریکاتور،  اینفوگرافی و موشن‌گرافی می‌باشد.
رئیس سازمان بسیج رسانه استان فارس گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های‌استان جهت شرکت در جشنواره  تا ۳۰ آبان ماه ۹۹ مهلت دارند تا صرفاً با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس: www.Aboozarha.ir
نسبت به بارگذاری آثار بصورت پی دی اف  همراه با لینک مربوطه  اقدام نمایند که پس از پایان مهلت مقرر آثار ارسالی برای ارزیابی تحویل هیئت داوران خواهد شد.
 اژدری در ادامه افزود: شرکت کنندگان می‌توانند حداکثر در سه قالب و در هر قالب تنها با یک اثر در این جشنواره شرکت کنند و  آثار تولیدی آنها می‌بایست در بازه زمانی آذر ماه سال ۹۸ تا پایان آبان‌ماه ۹۹ تولید شده باشد. رئیس سازمان بسیج رسانه فارس تصریح کرد: پس از انتخاب نفرات برتر و برگزاری اختتامیه جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان فارس، آثار منتخب جشنواره استانی به مرحله کشوری راه پیدا کرده و در آنجا با سایر برگزیدگان  استانها به رقابت خواهند پرداخت.
 اژدری افزود: خوشبختانه طی دو سال گذشته که جشنواره رسانه‌ای ابوذر در سطح استان فارس برگزار شد، شاهد استقبال قابل قبول اصحاب رسانه از این جشنواره بوده‌ایم و در دو سال گذشته خبرنگاران  استان در مرحله کشوری هم حائز رتبه‌های ‌برتر در بخش‌های‌مختلف شده‌اند.
این مقام مسئول در ادامه افزود: این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، خانه مطبوعات استان فارس و انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری استان فارس برگزار می‌گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی