[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

روسیه میانجی ایران و آمریکا می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانس خبری‌اش از پیشنهاد رئیس‌جمهور روسیه برای برگزاری نشستی با حضور ایران استقبال کرد. به گزارش ایسنا به نقل از شبکه سی.جی.تی.ان چین، طبق گفته وزارت امور خارجه چین، این کشور از پیشنهاد روسیه برای برگزاری نشستی آنلاین با آمریکا و چین، انگلیس، فرانسه، آلمان و ایران اعضای باقی مانده در توافق هسته‌ای برای جلوگیری از «تقابل و تنش» بیشتر در سازمان ملل درباره ایران استقبال می‌کند. ژائو لیجیان ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانس خبری روز شنبه‌اش گفت که چین از این نشست استقبال کرده و از تلاش روسیه برای تنش زدایی بر سر مسئله هسته‌ای ایران قدردانی می‌کند. او در ادامه اظهار کرد که چین به طور مداوم از توافق هسته‌ای حمایت می‌کند و هدفش حفظ صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه است. بر اساس این گزارش، اظهارات این سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پی این مطرح می‌شود که ولادیمر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه پیشنهاد برگزاری نشستی را با حضور پنج عضو دائم شورای امنیت به همراه آلمان و ایران مطرح کرد تا در آن، درباره اقدامات به منظور جلوگیری از تقابل گفت‌وگو شود.
پوتین با بیان این که گفت‌وگوها درباره موضوع ایران در شورای امنیت پرتنش شده است، تصریح کرد: اتهامات بی‌اساسی علیه ایران در حال مطرح شدن است.
پوتین پیشنهاد کرد که نشستی مجازی با حضور اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد، ایران و آلمان به منظور تنش‌زدایی برگزار شود. رئیس‌جمهوری روسیه از سایر کشورها خواست پیشنهاد برگزاری این نشست  را با دقت مد نظر قرار دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی