[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۲
  • دوره جدید

طرح کنترل وزن دانش‌آموزان در فارس اجرا می‌شود، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش فارس گفت: هم‌زمان با هفته تربیت‌بدنی و بر اساس بسته تحولی ارسالی از سوی وزارت آموزش‌وپرورش برای سال تحصیلی جدید، طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان فارس اجرا می‌شود. احمدعلی قهرمانی یکشنبه ۲۶ مرداد در جمع خبرنگاران، بهبود سلامتی و افزایش توانمندی جسمی و حرکتی و کاهش هزینه‌های درمان بیماری‌های غیرواگیر را از اهداف این طرح ذکر و اضافه کرد: ترویج سبک زندگی فعال، سالم و ترغیب دانش‌آموزان به داشتن وزن متناسب از دیگر اهداف این طرح است. وی با بیان اینکه اجرای این طرح در کُل مدارس استان و همکاری کامل کادر آموزشی و مدیریتی مدارس، مراقبان سلامت و دبیران ورزشی و همراهی والدین دانش‌آموزان را لازم دانست و گفت: ارتقاء سطح آگاهی و دانش افراد به‌ویژه مدیران، معلمان، والدین و دانش‌آموزان و مشارکت آن‌ها نقش بسیار مهمی در پیشگیری از اضافه‌وزن و چاقی دانش‌آموزان دارد.
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش فارس در مورد روند زمانی اجرای این طرح، گفت: شروع این پروژه و سنجش اولیه هم‌زمان با هفته تربیت‌بدنی در مدارس استان آغاز می‌شود و سنجش ثانویه در اسفندماه و اختتامیه آن نیز در هفته سلامت برگزار می‌شود. 
قهرمانی گفت: پیش‌بینی‌های لازم در شرایط کرونا و وضعیت‌های مختلف بازگشایی مدرسه از طرف ستاد ملی کرونا اعلام‌شده که در صورت عدم حضور دانش‌آموزان، آموزگار و دبیر مربوطه، مسئول پیگیری نحوه تغذیه و فعالیت بدنی دانش‌آموزان است‌. او گفت: در این روند نیز سنجش قد و وزن دانش‌آموزان توسط والدین انجام‌شده و برای آموزگار مربوطه ارسال می‌گردد و مشاوره تخصصی نیز توسط دبیران تربیت‌بدنی و مراقبین سلامت انجام می‌پذیرد. معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش فارس همچنین بر برنامه‌ریزی منسجم جهت آموزش آموزگاران و دبیران از طریق شبکه شاد تأکید کرد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی