[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

اصناف گرانفروش‌اند، روزنامه شیراز نوین

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: طی ۵ روز اول اجرای طرح تشدید بازرسی از صنوف در شیراز، ۲۱۴ پرونده تخلف تشکیل شده است. به گزارش شیراز نوین به نقل از ایسنا محمدابراهیم صداقت در جمع خبرنگاران، گفت: طی ۵ روز اول اجرای طرح تشدید بازرسی از صنوف، ۱۱۸۳ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و تولیدی مختلف در شهرستان شیراز انجام و براساس آن ۲۱۴ پرونده تخلف به ارزش بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قانونی ارجاع شده است.
صداقت خاطرنشان کرد: از تعداد کل ۲۱۴ پرونده تخلف، ۸۸ فقره مربوط به گرانفروشی، ۸۳ فقره مربوط به درج نکردن قیمت، ۱۱ فقره مربوط به قاچاق کالا، ۱۲ فقره مربوط به تخلف تقلب، ۱۲ فقره مربوط به رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی شرایط شیوع کرونا و ۸ فقره مربوط به سایر تخلفات بوده است.
معاون بازرسی سازمان صمت استان فارس ضمن بیان اینکه بیشترین میزان تخلفات در پرونده‌های ذکر شده، مربوط به صنف خواربار و میوه و صیفی فروشی بوده است، از شهروندان درخواست کرد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را طی تماس با شماره تلفن‌های؛ ۱۲۴ ستاد خبری سازمان، ۳۲۳۴۰۰۰۰ ستاد خبری اتاق اصناف یا ۱۳۵ ستاد خبری تعزیرات، اطلاع‌رسانی کنند.
صداقت همچنین در خصوص ۱۱ فقره پرونده با تخلف قاچاق کالا، یادآور شد که ۱۰ مورد از این پرونده‌ها مربوط به صنف عمده فروش و یک مورد مربوط به صنف خرده فروش و کالاهای قاچاق کشف شده شامل انواع نوشیدنی‌های خارجی، ژل بازی و انواع مواد غذایی و ارزش ریالی آنها را بالغ بر ۳۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال بوده است.
او همچنین در مورد تشکیل ۱۲ پرونده تقلب نیز گفت: این پرونده‌ها مربوط به واحدهای خبازی بوده که به دلیل کم فروشی برای ۱۲ واحد صنفی تولیدی نانوایی پرونده تقلب و کم فروشی تشکیل شده است.
صداقت خاطرنشان کرد: واحدهای تولید کننده نان (خبازی‌ها) در خصوص کمیت محصولات تولیدی و میزان سبوس موجود در آرد مورد استفاده از سوی کارشناسان تیم‌های بازرسی، ارزیابی و پایش می‌شوند.
معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان ضمت فارس یادآور شد که طرح ویژه نظارتی از واحدهای تولیدی، انبار، عمده فروشان و واحدهای صنفی از 19 مرداد در شیراز آغاز شده است و طی آن 60 بازرس و ناظر افتخاری در قالب 30 تیم، پایش وضعیت بازار را طی 11 روز انجام می‌دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی