[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۲
  • دوره جدید

ادویه‌ای که سرطان را از شما دور می‌کند، روزنامه شیراز نوین

همگردی- ادویه‌جات‌ علاوه بر خوش طعم کردن غذا خواص درمانی هم دارند البته باید بدانید که مصرف بی‌رویه و زیاده‌رویی در استفاده از هر کدام از این ادویه‌جات می‌تواند سلامت فرد را به خطر بیاندازد.
در بین ادویه‌جات‌ دارچین  طرفداران زیادی دارد؛ ادویه‌ای که از پوسته داخلی گیاه دارچین تهیه می‌شود و خواص بسیاری هم برای سلامت بدن به آن نسبت داده شده است؛ پس اگر به دنبال راه حل‌هایی برای جلوگیری از ابتلا به دیابت و انواع سرطان و بیماری‌های‌قلبی هستید حتماً استفاده از دارچین را در دستور غذایی‌تان قرار دهید.
عوارض زیاده‌رویی در مصرف دارچین
هرچند که مصرف دارچین مزایای بسیار فراوانی است، اما استفاده و مصرف بیش از حد آن باعث ایجاد مشکلاتی برای سلامتی می‌شود.
مصرف بی‌رویه دارچین ممکن است باعث آسیب کبدی، ایجاد زخم دهان، تورم زبان و لثه ایجاد احساس سوزش خارش و تکه‌های‌سفید در دهان می‌شود همچنین مصرف بی‌رویه ادویه دارچین ممکن است سبب پایین آمدن قند خون، ایجاد مشکلات تنفسی سرفه، گرفتگی بینی و تنفس مشکل شود علاوه بر این دارچین محرک گلو بوده و به همین دلیل توصیه می‌شود افراد مبتلا به آسم و بیماری تنفسی از استنشاق ناگهانی دارچین خودداری کنند.
ارزش غذایی دارچین
یک قاشق سوپ‌‌خوری دارچین شامل: ۱۹ گرم کالری، ۴ گرم فیبر، ۶۸ درصد منگنز، ۸ درصد کلسیم، ۴ درصد آهن و ۳ درصد ویتامین کا و فاقد قند، چربی و پروتئین است. مصرف دارچین حتی به مقدار کم فواید بسیاری دارد و فقط خاصیت آنتی‌اکسیدانی آن دلیل قانع‌کننده‌ای است تا در برنامه‌ غذایی خود از آن استفاده کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی