[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

مدیران درمانده اعتبار ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: بی‌تردید باید در ادامه مدیریت افرادی که برای استفاده از ظرفیت‌های‌قانون بودجه وقت نگذاشته و تلاش نمی‌کنند تجدیدنظر شود چرا که این موضوع نشان دهنده عدم تسلط مدیر مذکور به قانون بودجه است.
به گزارش شیراز نوین به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، با اشاره به تنگناهای مختلف موجود  در زمینه تأمین اعتبارات، عنوان کرد: با توجه به اینکه در بسیاری موارد اعتبارات پیش‌بینی شده پاسخگوی نیازها نیست، مدیران دستگاه‌های اجرایی باید به نحو مطلوبی از ظرفیت‌ها و فرصت‌های‌ایجاد شده در قانون بودجه برای جبران این کمبودها استفاده کنند. 
استاندار فارس تأکید کرد: بهرمندی مناسب از این فرصت‌ها در قانون بودجه نیازمند تلاش، پیگیری و تسلط مدیران و همچنین تشکیل کمیته‌های‌اجرایی برای دستیابی به نتیجه مطلوب دارد. 
رئیس شورای برنامه‌ریزی استان فارس با اشاره به بند «و» تبصره (۵) ماده واحده قانون بودجه  که مربوط به تهاتر است، افزود: این تبصره  ظرفیت خوبی برا جبران کمبود اعتبارات است.
وی همچنین درباره بند «د» تبصره ۱۲ در خصوص فروش و مولد‌سازی اموال دولتی نیز گفت: مدیران دستگاه‌ها حداکثر تلاش خود را به کارگیرند تا از این فرصت برای تقلیل تعهدات مربوط به پرسنل و پرداخت پاداش پایان خدمت نیروها استفاده کنند.
 استاندار فارس همچنین در خصوص استفاده از این بند تبصره ۱۲ گفت: تأکید کرده‌ام استانداری در معرفی املاک مازاد و فروش آنها  پیش قدم شود تا سایر دستگاه‌ها به راحتی این اقدام را انجام دهند.
 وی یادآور شد: دستگاه‌های‌اجرایی باید آگاه باشند که در صورت عدم شناسایی و ثبت املاک مازاد خود این اقدام توسط سازمان اقتصاد و دارایی انجام می‌شود و در این صورت اعتبارات به خزانه برگشت داده می‌شود و برای دستگاه‌ها قابل استفاده نخواهدبود.
نماینده عالی دولت در استان فارس از دستگاه‌های‌متولی از جمله سازمان مدیریت و اقتصاد و دارایی خواست گزارش عملکرد مدیران در خصوص استفاده از ظرفیت‌های‌بودجه و تأمین اعتبارات لازم را ارائه کنند.
 دکتر رحیمی تأکید کرد: بی‌تردید باید در ادامه مدیریت افرادی که برای استفاده از این ظرفیت‌ها وقت نگذاشته و تلاش نمی‌کنند تجدیدنظر شود چرا که این موضوع نشان‌دهنده عدم تسلط مدیر مذکور به قانون  بودجه است. رئیس شورای برنامه‌ریزی استان فارس با بیان اینکه در ماه‌های‌گذشته تصمیمات خوبی در کارگروه‌های‌این شورا گرفته شده است، اظهار کرد: خروجی این تصمیمات و میزان اجرایی شدن آنها باید ارزیابی شود. 
وی گفت: دستگاه‌های‌اجرایی باید  دلیل اجرایی نشدن تصمیمات و مصوبات را پیگیری کنند و در صورتی که بعضی از این مصوبات بر اساس دلایل کارشناسی قابل اجرا نیستند از ادامه حبس پتانسیل‌ها در آن بخش جلوگیری کنند.
استاندار فارس با یادآوری اینکه ۸۵ درصد از اعتبارات سالانه ملی و ۱۵درصد استانی است، عنوان کرد: از این ۱۵ درصد اعتبارات استانی نیز تنها برای ۶درصد امکان تصمیم‌گیری در شورای برنامه‌ریزی وجود دارد.
وی ادامه داد: بنابراین مدیران دستگاه‌ها باید از اعتبارات ملی حداکثر استفاده را کرده و جذب اعتبارات را در سطح داشته‌ها و نیازهای استان ارتقا دهند.
دکتر رحیمی با تأکید بر اینکه میزان جذب اعتبارات ملی در هر دستگاه باید بالاتر از میانگین کشوری باشد، تأکیدکرد: اگر این میزان ازجذب اعتبارات محقق نشود مدیران باید پاسخگو باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی