[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

رجزخوانی کووید ۱۹ ادامه دارد، روزنامه شیراز نوین

رجزخوانی کووید 19 ادامه دارد
دکتر همتی: تلفات کرونا به ۷۰۹ نفر رسید، 112 نفر راهی بخش مراقبت ویژه شدند 

با اعلام آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس، ۸۲۸ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا در مراکز درمانی استان بستری و از این تعداد، ۱۱۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های‌مراقبت‌های‌ویژه بستری هستند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون بهداشت دانشگاه با اعلام این آمار، از انجام ۲۳۷ هزار و ۷۹ مورد تست در آزمایشگاه‌های‌تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون خبر داد و افزود: بر اساس بررسی‌های‌انجام شده، ابتلای ۳۸ هزار و ۸۴۷ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به قطعیت رسیده است. دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: ۸ هم استانی مبتلا به کروناویروس طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست داده‌اند که بر این اساس، مجموع آمار جان‌باختگان این بیماری در استان به ۷۰۹ نفر رسیده است.
او ادامه داد: خوشبختانه آمار بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته نسبت به روزهای پیشین در بیمارستان‌های‌استان اندکی کاهش یافته است، اما متأسفانه آمار بیماران بستری در بخش مراقبت‌های، کاهش چندانی نداشته است.
دکتر همتی در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۳۵ هزار و ۶۸۲ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند و اضافه کرد: آمار بهبودیافتگان در استان معادل ۹۲ درصد از آمار کل مبتلایان در فارس بوده است.
او با اعلام اینکه مرحله سوم غربالگری بیماری کووید ۱۹ از بیستم مرداد سال جاری در فارس آغاز شده است، تأکید کرد: جمعیت مورد غربالگری در این زمینه، افرادی هستند که دارای پرونده سلامت باشند و اسامی آنان در سامانه «سیب» ثبت شده است.
به گفته این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، انجام غربالگری افراد بالای ۶۰ سال و دارای بیماری زمینه‌ای در فاز نخست غربالگری بیماری کووید ۱۹ در استان در حال انجام است.
این مقام مسئول در دانشگاه از مردم استان خواست تا در صورت دریافت تماس از شماره ۴۰۳۰ و از سوی کارشناسان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با آنان همکاری کرده و با پاسخگویی در تکمیل فرم‌ها در این غربالگری مشارکت کنند

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی