[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

تأکید بر رعایت پروتکل‌های‌بهداشتی همچنان در دستور کار ماست، روزنامه شیراز نوین

«سهراب مختاری»گفت: انتطار ما از جامعه کارفرمایان و کارگران این می‌باشد که مجدداً پروتکل‌های‌بهداشتی را بررسی و در صورت لزوم آموزش دهند و در مواجهه با عدم رعایت آن، برای تغییر رفتار برخورد نمایند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل  تعاون،کار و رفاه اجتماعی فارس«سهراب مختاری»، مدیرکل  تعاون،کار و رفاه اجتماعی فارس در نشست صمیمانه با جامعه کارگران و کارفرمایان ضمن تقدیر از زحمات آنان گفت: یکی از مواردی که میان کارگران و کارفرمایان از اهمیت بسزایی برخوردار بوده، شرایط کار می‌باشد که رعایت مسائل ایمنی و امور بهداشتی از ضروریات آن است. مدیرکل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با بیان این که فلسفه حقوق کار حمایت از سرمایه مادی کارفرمایان  و منابع انسانی بوده که مثل دو بال برای توسعه می‌باشد، با اشاره به این که جان باختن حتی یک انسان هم فاجعه‌ای بزرگ در جامعه کار و تولید محسوب می‌شود، به ضرورت حفظ این دو تأکید کرد و ادامه داد: طبق آخرین آمار از میان ۵۲۲ هزار کارگر در استان فارس ،  ۷۲۷  نفر مبتلا  به بیماری کرونا شده که از این تعداد ۴۲۵ نفر بهبودیافته، مابقی در قرنطینه خانگی می‌باشند.
بیش از ۴۳ هزار بازرسی توسط بازرسان کار، کارشناسان بهداشت حرفه‌ای انجام شده است 
تمامی دست اندرکاران مدیریتی در کارخانجات نیز مانند اعضای شورای اسلامی کار، خانه‌های‌بهداشت کارگری ، بهبان‌ها، پایگاه‌های‌مقاومت بسیج  و سایر نهادهای اجتماعی کارگاه‌ها به این موضوع مهم توجه کردند و بانظارت مناسب به کارفرمایان کمک دادند، البته  همکاری  تشکلات عالی کارفرمایی مانند اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اتاق اصناف، انجمن مدیران صنایع، کانون انجمن‌های‌ صنفی کارفرمایان، خانه صنعت و معدن و سایر تشکلات کارفرمایی نیز با اطلاع‌رسانی مناسب تشکلات کارگری بویژه کانون شوراهای اسلامی کار و کانون انجمن‌های‌صنفی  ایمنی کارگران و انجمن صنفی کارگران ساختمانی و مجمع نمایندگان کارگر بسیار ستودنی بود.
وی به این که با تلاش جامعه کارفرمایی  و کارگری حداقل خسارت را متحمل شده‌ایم، افزود: با تلاش مؤثر بازرسان کار؛ کارگران از ابتدای شروع به سوار شدن در سرویس، در سرویس‌های‌حمل ونقل تا زمان ورود به کارگاه و تا زمان بازگشت به خانه توسط تیم کارشناسی رصد و تحت حمایت قرار گرفته‌اند، به طوری که تاکنون بیش از ۴۳ هزار بازرسی انجام شده که البته با آموزش محقق شده است. مدیرکل  تعاون،کار و رفاه اجتماعی فارس با تأکید بر رعایت پروتکل‌های‌بهداشتی از سوی کارگران و کارفرمایان گفت: انتطار ما از جامعه کارفرمایان و کارگران این می‌باشد که کماکان پروتکل‌های‌بهداشتی را رعایت و در صورت لزوم آموزش‌ها مجدداً در دستور کار قرار گرفته و در مواجهه با عدم رعایت آن برای تغییر رفتار برخورد قانونی نمایند و برابر آیین نامه انضباط کار با متخلفین بدلیل به خطر انداختن جان سایر همکاران اقدام کنند. وی با بیان این که استان فارس از جمله استان‌هایی است که کمترین درگیری با شیوع بیماری کرونا را در جامعه کارگری و کارفرمایی دارد، ادامه داد: فعالیت اصناف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که نه تنها خودشان درگیر این بیماری می‌شوند بلکه عدم رعایت پروتکل‌ها موجب شیوع و گستردگی کرونا در میان سایر کارگران و مشتریان آن‌ها می‌شود.
مختاری به همراهی مناسب جامعه کارفرمایان و کارگران  اشاره کرد و گفت:خوشبختانه مراحل ضدعفونی،گندزدایی، دسترسی به لوازم بهداشتی و مسائل ایمنی در کار به خوبی انجام گرفته است که این کار باید به جد مورد توجه باشد. لذا با توجه به وضعیت استان فارس که در مرحله هشدار قرار گرفته اگر مواظبت نکنیم وضعیت استان در وضعیت بدتری قرار می‌گیرید و شاهد از دست دادن عزیزانمان خواهیم بود. بنابراین می‌بایست بدانیم هم کارفرمایان، هم کارگران وهم مشتریان در معرض خطر جدی این ویروس خطرناک هستند. مختاری تأکید کرد: همانند تلاش‌های اسفندماه  سال گذشته و فروردین ماه سال‌جاری تلاش همگانی برای اطلاع‌رسانی و ایجاد حساسیت را برای حفظ جان کارگران و اموال کارفرمایان انجام خواهیم داد. وی در پایان این نشست از تشکلات فعال در این زمینه با اهداء لوح سپاس قدردانی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی