[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

واکسن کرونا را می‌خریم، روزنامه شیراز نوین

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید واکسن روسی کرونا را بررسی کنیم، گفت: واکسن کرونا که مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی باشد را قطعاً می‌خریم.
به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه  هیئت دولت در پاسخ به پرسشی درباره امکان خرید واکسن تولید شده توسط روسیه اظهار کرد: وزارت بهداشت در حال رصد واکسن‌های‌تولید شده در دنیا برای درمان کرونا است. تاکنون ۲۸ واکسن از مرحله حیوانی عبور کرده است. ما هم قطعاً واکسنی که مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی باشد را خرید می‌کنیم البته خود ما هم در حال ساخت واکسن هستیم. واکسن روسی را باید بررسی کنیم تا ببینیم این واکسن را بخریم یا سایر واکسن‌ها را.
وی همچنین درباره مالکیت نفتکش‌های‌توقیف شده توسط آمریکا، اظهار کرد: نفتکش‌ها متعلق به ایران نیست و ما نفتی که می‌فروشیم و پول آن را می‌گیریم را دیگر دنبال نمی‌کنیم. نفتکش به ایران تعلق ندارد و نفت آن را هم دیگران خریده بودند.
واعظی درباره اظهارات آشنا درباره وقایع آبان ۹۸ تصریح کرد: آماری که درباره آن وقایع اعلام شد درست است و گزارش‌های‌آن به رئیس‌جمهور داده شد و اگر آقای آشنا عددی ندارد، بحث دیگری است؛ آنچه اعلام شد، درست است.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور در واکنش به اقدام آمریکا برای شکایت از ایران به خاطر نقض برجام، تصریح کرد: آمریکا از زمانی که از برجام خارج شده است در تمامی اقدامات حقوقی خود شکست خورده است و اکنون به اقدامی متوسل شده است که پایه حقوقی ندارد. آمریکا می‌گوید چون زمانی عضو برجام بوده است پس می‌تواند از یکی از بندهای آن استفاده کند ولی روسیه، چین و کشورهای اروپایی با اقدام آمریکا مخالف هستند. فقط اعضای برجام می‌توانند از سازوکار برجام استفاده کنند و آمریکا هم عضو برجام نیست.
وی با اشاره به جایگاه نه چندان مناسب ترامپ نسبت به رقیب انتخاباتی خود، خاطرنشان کرد: ترامپ در این شرایط دنبال کار تبلیغاتی است مثل ایجاد ارتباط بین امارات و اسراییل تا وضعیت افکار عمومی آمریکا را تغییر دهد. البته برای ما فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس‌جمهور آمریکا شود زیرا ما سیاست اصولی خود را داریم.
واعظی درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: تلاش دولت همواره این بوده است که حقوق بازنشستگان به تدریج افزایش پیدا کند و امروز رئیس‌جمهور دستور دادند تا حکم‌ها زده شود.
واعظی در پایان درباره نقشه راه سال پایانی دولت اظهار کرد: سند مهمی بر اساس تجربیات گذشته در ستاد اقتصادی دولت تنظیم شده است و امیدواریم رئیس‌جمهور آن را در هفته دولت اعلام کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی