[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

به جای مدرسه معلم بسازیم ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: بیش از ۹۵ درصد از مساحت استان تحت‌پوشش شبکه‌های مختلف اینترنتی، رادیو و تلویزیون قرار گرفته و این موضوع دسترسی دانش‌آموزان به خدمات آموزش مَجازی را فراهم کرده است.
فرهاد اسماعیلی در بازدید مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش از ستاد استانی بازگشایی مدارس فارس، با اشاره به کمبود نیروی انسانی در سال تحصیلی جدید، گفت: ساختار آموزش و پرورش در زمینه نیروی انسانی مشکل عمیقی دارد، این مشکل از سال ۹۰ با اعمال قانون «شش، سه، سه» بیشتر شده است.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، اسماعیلی با اشاره به راهکارهای برون رفت از مشکل کمبود نیروی انسانی افزود: باید در ساختارها تغییر ایجاد و برای شاغلان حاشیه‌ امنی ایجاد شده و شاخص‌ها درست تعریف شود.
او با اشاره به بخشی از مشکلات در جذب و به کارگیری نیروهای حق‌التدریس و شرکتی، گفت: یکی از مشکلات نیروهای مناطق محروم، اینست که علی‌رغم تلاش برای بومی‌گزینی در این مناطق، بعد از چند سال فرد بومی متقاضی انتقال به مرکز استان می‌شود؛ این موضوع نیاز به بررسی و راهکار دارد. اسماعیلی گفت: امر سازماندهی نیروی انسانی کاری دشوار و مستلزم برنامه‌ریزی و درایت خاص است که همکاران ما تلاش‌های ‌بسیاری در زمینه تحقق  اهداف اصلی نظام تعلیم و تربیت متحمل شده‌اند. مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به گستردگی جغرافیایی مناطق و شهرستان‌های استان فارس، گفت: استان فارس با ۵۹ منطقه و ناحیه آموزشی، حدود ۶۰ هزار نیروی فرهنگی شاغل و ۶۰ هزار نیروی بازنشسته دارد و در عین حال دارای بالاترین آمار دانش‌آموزان عشایری است و از لحاظ جذب اتباع خارجی نیز جزو ۳ استان مهاجر پذیر کشور محسوب می‌شود که همین مسئله تأثیر زیادی بر مسائل نیروی انسانی در فارس گذاشته است. اسماعیلی با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش فارس در تداوم روند آموزش در زمان شیوع کرونا، گفت: دراین دوره زمانی فرهنگیان استان فارس بدون هیچ چشم‌داشتی و به صورت خودجوش، آموزش دانش‌آموزان را در فضای مجازی شروع کردند و در برخی از مناطق نیز با توجه به عدم دسترسی دانش‌آموزان به اینترنت و فضای مجازی، به صورت حضوری و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی این امر انجام شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی