[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

لزوم رعایت ضوابط بهداشتی در عزاداری‌‎ها ، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس بر لزوم رعایت ضوابط بهداشتی و قوانین مرتبط با شرایط کنونی جامعه در عزاداری‌های ایام محرم تأکید کرد.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در جمع ستایشگران و مداحان حسینی شیراز گفت: همه ما با تمام وجود حس کرده‌ایم که شهادت امام حسین(ع) در دل مؤمنان آتشی روشن کرده است که هیچگاه خاموش نمی‌شود.
به گزارش نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس، آیت‌الله دژکام ادامه داد: این آتشی که در دل‌های مؤمنین تا قیامت برافروخته هست، آتش غم ابا عبدالله الحسین(ع) است.
امام جمعه شیراز اضافه کرد: به واسطه حساسیت‌های امسال باید باز هم برخی موارد را تکرار کنیم؛ عزاداری برای امام حسین(ع) در هر شرایطی لازم و از طرفی حفظ جان انسان نیز واجب است.
نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه ۲ کار واجب داریم که باید همزمان لحاظ شود، لزوم جمع بین‌الحقین را متذکر شد.
او اضافه کرد: ما باید ضوابط بهداشتی و قوانینی که در این زمینه وجود دارد را رعایت کنیم، حتی اگر سبب شود برخی نمادهای عزاداری مثل تجمعات و حرکت فشرده دستجات و هیئات مردمی تعطیل شود. مهم این است که اصل عزاداری تعطیل نباید شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: باید با شرایط موجود خود را تطبیق دهیم و نمادهای عزای حسینی را در این شرایط پر رنگ تر کنیم.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه تجربه نشان داده که هیئتی‌ها و مومنان، ضوابط و مقررات بهداشتی را بیشتر رعایت می‌کنند، گفت: نهادهای ذیربط، برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، همین حساسیت نسبت به فعالیت هیئت‌های مذهبی را در دیگر فعالیت‌ها و اجتماعات مردمی هم نشان دهند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس تأکید کرد که هئیت‌های مذهبی بنا بر امر مقام معظم رهبری از مصوبات ستاد کرونا در زمینه عزاداری تبعیت می‌کنند و ان‌شالله در محرم امسال، شاهد مسئله خاصی نخواهیم بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی