[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

سقوط مرگ بر اثر کرونا ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر همتی  با اشاره به فوت چهار بیمار مبتلا به کروناویروس طی ۲۴ ساعت گذشته، از کاهش این آمار طی ۲ روز اخیر در استان فارس خبر داد.
عبدالرسول همتی سه‌شنبه ۲۸ مرداد در بیان آخرین آمار مرتبط با بیماری کووید۱۹ استان فارس، گفت: از ابتدای شیوع کووید۱۹ تاکنون، از بین ۳۹ هزار و ۲۴۲ فردی که به طور قطع در فارس مبتلا به این بیماری شده‌اند، ۳۶ هزار و ۱۶ نفر بهبود یافته‌اند و این به معنای بهبودی ۹۲ درصد از کل بیماران است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: روز (سه‌شنبه) و بر اساس آخرین آمارها، ۷۸۰ بیمار علامت دار و مشکوک در بیمارستان‌های‌استان فارس بستری هستند که از این تعداد ۱۱۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های‌ویژه، خدمات درمانی دریافت می‌کنند.
همتی با ابراز تأسف جان باختن ۴ هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: جمع جان‌باختگان بیماری کووید۱۹ در فارس از ابتدای شیوع تا دیروز به ۷۱۳ نفر رسیده است. معاون علوم پزشکی شیراز در ادامه با اشاره به برگزاری کنکور سراسری از داوطلبان خواست پیش از روز برگزاری آزمون، حوزه امتحانی خود را شناسایی کنند. همتی اضافه کرد: درب ورودی محل‌های‌آزمون سراسری از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح روزهای آزمون باز است و داوطلبان با توجه به این نکته، به موقع در محل حاضر باشند تا از ازدحام جمعیت ممانعت شود.
وی به داوطلبان کنکور سراسری توصیه کرد: با وجود اینکه بسته‌های‌بهداشتی در محل آزمون به آنان تحویل داده می‌شود، برای اطمینان بیشتر حتماً ماسک و محلول ضدعفونی کننده دست همراه داشته‌باشند.
همتی با تأکید بر توجه به اهمیت آرامش روانی برای داوطلبان، از خانواده و همراهان داوطلبان خواست از حضور در محل برگزاری و تجمع پشت درب حوزه آزمون پرهیز و محل آزمون را ترک کنند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطر‌نشان کرد: مسئولان حوزه سلامت و دست اندرکاران برگزاری کنکور سراسری تلاش کرده‌اند تا این آزمون در محیطی امن و بهداشتی برگزار شود و داوطلبان با خاطری آسوده در این رقابت علمی حضور داشته‌باشند.
همتی با اشاره به اهمیت اصل خودمراقبتی از مردم خواست ضمن رعایت اصول بهداشتی، هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده و از حضور در اماکن شلوغ و پرجمعیت خودداری کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی