[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

قانون دست خیران را بست ، روزنامه شیراز نوین

پرونده ساخت مسکن برای نیازمندان
دچار بروکراسی شده است  

پیگیری‌ها در کازرون نشان می‌دهد که متأسفانه  با وجود گذشت 6 سال  از اهدای زمین توسط خیرین و شناسایی افراد مشمول در، این طرح نیز همچون طرح مسکن مهر کازرون مشمول گذشت زمان و بی‌مهری مسئولان وقت شده وتاکنون هیچ اقدام مؤثری از سوی متولیان به منظور اجرای طرح مشاهده نمی‌شود.
به گزارش شیراز نوین به نقل از ایلنا، یک زن سرپرست خانوارکه سرپرستی یک خانواده چهار نفری را برعهده دارد درگفت وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه از چهار سال پیش تا کنون همچنان چشم انتظار تعیین تکلیف مسکن محرومان است، افزود: سال‌هاست که با آرزوی خانه‌دار شدن شب را به صبح می‌رسانیم. چند سال قبل از طریق معتمدان شهر کازرون متوجه شدم که قصد احداث مسکن برای خانواده‌های‌نیازمند را دارند. آن زمان قرار بود که در حد توان مقداری پول را خودمان پرداخت کنیم.
وی ادامه داد: به امید خانه‌دار شدن و داشتن سقف یک سرپناه تمام طلاهایم را در سال 94 به مبلغ 45میلیون تومان فروختم وچشم انتظار جلسه‌ای که قرار بود سه روز بعد تشکیل شود نشستیم، چهار سال از آن زمان می‌گذرد وهیچ خبری از آن جلسه نشده است. از فروختن طلای خود بسیار ناراحتم  چرا که در حال حاضر ارزش طلا چند برابر گذشته شده و ما هم چنان بدون پشتوانه و سر پناه به سر می‌بریم. بانوی دیگری با بیان اینکه از سال 88 متقاضی مسکن مهر درکازرون بوده است، گفت: با وجودی که پس‌انداز خود را برای خرید مسکن مهرپرداخت کردم از این مسکن تنها اسکلت‌های‌آهنی در کازرون نصیب ما شد، چند سال بعد هم تماس گرفتند که شما مشمول طرح مسکن محرومان هستید ولی از این طرح هم جز انتظار چیزی عایدمان نشده است. وی با گلایه از نامعلوم بودن متولی مسکن محرومان درکازرون ادامه داد: در حال حاضر و با افزایش زیاد قیمت مصالح دیگر امید چندانی به ساخت این مجموعه نداریم وحسرت خانه‌دار شدن هم چنان همراه ما است. عباس خالقداری مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز استان فارس در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درکازرون  با بیان اینکه  استان فارس اولین استان پایلوت تشکیل‌دهنده انجمن خیرین مسکن در سطح کشوراست، اظهار داشت: در حال حاضر مراحل احداث  528 واحد مسکونی با اولویت واگذاری به خانواده‌های ‌دارای دو عضو معلول در سطح استان در دستور کار انجمن قرار دارد که موفق به بهره‌برداری از 200 واحد مسکونی خیر ساز شده‌ایم. خالقداری گفت: متأسفانه نزدیک به 8 سال است که تسهیلات بانکی ساخت مسکن به اقشار کمک درآمد پرداخت نمی‌شود و این عزیزان از دریافت تسهیلات محرومند. مدیر عامل انجمن خیرین مسکن‌ساز فارس با بیان این که متأسفانه قوانین اجرای پروژه مسکن محرومان مبهم نوشته شده، افزود: برداشت‌های‌متفاوت مسئولان از قوانین کندی امور و رنجش خاطر خیرین را به دنبال داشته و بوروکراسی اداری بزرگترین سد پیش روی تسریع در پروژه‌های‌مسکن محرومان است .
خالقداری ادامه داد: درحالی  که براساس قانون دولت موظف به ارائه خدمات وتسهیلات ساخت مسکن محرومان است متأسفانه عدم همکاری دستگاه‌های‌خدمات‌رسان مانند ادارات آب، برق وگاز مشکلی قابل‌تأمل است.
وی نقش نمایندگان مجلس درخصوص شفاف‌سازی قوانین موجود مسکن محرومان وتعیین وظایف دستگاه‌های‌اداری را بسیار مؤثر دانسته وتصریح کرد: انتظار می‌رود با حمایت‌های‌قانونی از ظرفیت خیرین  و قابلیت‌های موجود گام‌های ‌مؤثری در بهره‌مندی اقشار آسیب‌پذیر  برداشته شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی