[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

۱۷۳ هزار کیلوگرم نهاده آماده توزیع در قیروکارزین ، روزنامه شیراز نوین

مدیر عامل شرکت تعاونی کشاورزی و باغداری قیروکارزین از تأمین و تهیه بیش از 173 هزار کیلوگرم کود شیمیایی یارانه دار اوره سهمیه کشاورزان و باغداران این شهرستان خبر داد و گفت: این میزان از کود اوره از سهمیه اتحادیه شرکت‌های‌تعاونی کشاورزی باغداران استان فارس جذب شده است.  
عبدالرضا نعمتی در گفتگو با خبرنگار واحد روابط عمومی این سازمان با تأکید بر اینکه سهمیه اختصاصی به این شهرستان قریب به 40 درصد کل سهمیه استان فارس را شامل می‌شود، تصریح کرد: بیش از 6 محموله کود یارانه‌دار به صورت فله‌ای از بنادر جنوبی به انبار این شرکت تعاونی حمل و تخلیه شده است.
بازرس اتحادیه شرکت‌های‌تعاونی باغداران استان فارس اظهار کرد: این محموله‌ها پس از تخلیه و دپو در انبار توسط نیروی کارگری و به صورت دستی کیسه گیری و در وزن‌های‌50 کیلوگرمی توزین می‌شود که این مراحل توسط نهاد‌های‌ذیربط خصوصا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین و انجمن صنفی کار‌های‌کشاورزی رصد و ارزیابی می‌شود. 
نعمتی ضمن تشکر از تمامی مسئولان استانی و شهرستانی به منظور انجام رایزنی‌های‌لازم برای تخصیص سهمیه مذکور به بخش کشاورزی و باغداری شهرستان قیروکارزین، افزود: مساعدت اتحادیه باغداران ایران به استان فارس قطعا نقش بسزایی در بهبود تغذیه گیاهی و جهش تولید محصولات زراعی و باغی استان و این شهرستان خواهد داشت.  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با بیان اینکه آماده توزیع بیش از 173 تن کود اوره حمل شده به شهرستان هستیم، تأکید کرد: اطلاعات خروجی از سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده‌های‌کشاورزی اساس تخصیص و توزیع نهاده‌ها در بین کشاورزان و باغداران این شهرستان است. 
مهدی همتی با توضیح اینکه بخش کشاورزی شهرستان قیروکارزین با بیش از 42 هزار هکتار سطح اراضی  زراعی و باغی به سه مرکز حومه، مبارک آباد و افزر تقسیم شده است، ابراز کرد: این اراضی به 17 پهنه تقسیم و هر کدام تحت نظارت یک کارشناس است از این رو بهره‌برداران برای ثبت اطلاعات زراعی، باغی، شیلات، زنبور عسل، گلخانه، دامپروری و غیره خود به مسئولان پهنه‌ها مراجعه کنند.
این مقام مسئول بیان کرد: کشاورزان و باغدارانی که تا کنون در سامانه مذکور ثبت اطلاعات نشده‌اند امکان بهره‌مندی از نهاده‌های‌یارانه‌ای را ندارند همچنین بنا به اعلام و تصمیم سازمان متبوع کود‌های‌شیمیایی برای محصول گندم در سال زراعی آتی صرفاً مخصوص افرادی است که اسامی آنان در اطلاعات شرکت غله ثبت و گندم تولیدی سال قبل خود را تحویل مراکز خرید تضمینی داده باشند. او به چگونگی توزیع نهاده و صدور حواله‌ها نیز در این شهرستان اشاره و اعلام کرد: سامانه توزیع نهاده‌های‌ این مدیریت در نوع خود در کشور منحصر به فرد است زیرا توسط کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین در بستر وب طراحی و اجرا شده و هیچ نمونه‌ای از آن در کشور وجود ندارد. 
به گفته وی؛ در این سامانه کشاورزانی که قبلاً ثبت اطلاعات شده‌اند پس از ارائه درخواست حواله الکترونیک برای آنان صادر و به کارگزاران بخش خصوصی یا تعاونی ارسال می‌شود که این حواله‌ها زمان دار بوده تا در صورت عدم مراجعه به صورت خودکار منقضی و باطل شود.  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین گفت: در سال 1398 بیش از 6500 مورد حواله الکترونیک برای توزیع کود‌های‌شیمیایی یارانه‌ای در این مدیریت صادر شده است که به زیر بخش زراعت 5 هزار حواله و به زیر بخش باغبانی بیش از 1500 حواله اختصاص یافت. او  با اشاره به اینکه 3900 نفر بهره‌بردار در سال گذشته از یارانه‌های‌حمایتی دولت در این بخش بهره‌مند شده‌اند، می‌گوید: این تعداد از حواله‌های‌الکترونیک به منظور توزیع بیش از 3400 تن انواع کوده‌های‌صادر شده است. 
متقاضیان صرفاً از طریق کارگزاران رسمی و عاملین مجاز توزیع نسبت به دریافت سهمیه خود اقدام کنند، با توزیع کود‌های‌خارج از شبکه و غیراستاندارد برخورد قانونی می‌شود.  قیروکارزین در 169 کیلومتری جنوب غربی شیراز قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی