[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

موزه‌ها درگرداب بودجه، روزنامه شیراز نوین

به دنبال بازدید هفته گذشته رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس از پروژه باغ موزه مشاهیر، موزه منطقه‌ای و مرکز در حال ساخت فرهنگی سعدی‌شناسی که با همراهی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس انجام گرفت، جلسه‌ای در روز سه‌شنبه مورخ ۲۸/05/۱۳۹۹ به منظور رفع موانع موجود در راستای تکمیل این پروژه‌های‌مهم در محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس تشکیل شد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، از مهم‌ترین مواردی که در خصوص رفع مشکلات این سه پروژه مهم اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس مطرح شد می‌توان به موضوع اصلاح قرارداد مالی، تسهیلات ارزان قیمت، ارائه پیشنهادات لازم جهت طرح در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، تملک زمین جهت پارکینگ و ... اشاره کرد.
بنا به گفته مقامات میراث فرهنگی استان فارس، در صورت تأمین اعتبار مبلغ یک میلیارد تومان، پروژه مرکز فرهنگی سعدی شناسی، در هفته دولت سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد. یادآور می‌شود، دکتر نوروزی ظهر روز سه‌شنبه مورخ ۲۱/05/۱۳۹۹ و در جریان بازدید دو ساعته از دو پروژه مهم و در حال ساخت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، از نزدیک مسائل و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داد. پروژه در حال ساخت باغ موزه مشاهیر و موزه منطقه‌ای شیراز، نخستین پروژه‌ای بود که دکتر نوروزی از بخش‌های‌مختلف آن در هفته‌ای که گذشت بازدید کرد. رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس در ادامه این بازدید با حضور در جلسه‌ای که با حضور مدیر کل، معاونان و مدیران اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، رئیس گروه فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس و پیمانکار این پروژه برگزار شد، گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس این آمادگی را دارد تا این پروژه را به عنوان پروژه‌هایی که تا پایان دولت تدبیر و امید به مرحله بهره‌برداری می‌رسد معرفی نماید، اما به شرطی که بتواند پشرفت فیزیکی خود را در ماه‌های‌آینده افزایش دهد. دکتر نوروزی در عین حال خاطر نشان ساخت: اگر مجموعه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس تمام تلاش خود را در راستای هر چه سریع‌تر این پروژه بکار گیرد، امید داریم بخش‌هایی از این پروژه عظیم باغ موزه مشاهیر و موزه منطقه‌ای تا پایان دولت تدبیر و امید به مرحله بهره‌برداری برسد. وی یادآور شد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس همچون گذشته در راستای رفع مسائل و مشکلات پروژه‌های‌مهم استان در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قدم بر می‌دارد. دکتر مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس نیز که به اتفاق تعدادی از معاونان و مدیران این اداره کل، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس را در جریان این بازدید همراهی نمود، گزارشی جامع از وضعیت این پروژه‌ها ارائه داد.
دکتر نوروزی در ادامه بازدید خود که سه‌شنبه هفته گذشته انجام گرفت، از مرکز فرهنگی سعدی‌شناسی استان فارس واقع در آرامگاه سعدی بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این پروژه که قرار است به زودی به مرحله بهره‌برداری برسد، قرار گرفت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی