[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

قسط سوم شهریه سرویس مدارس شیراز عودت داده شد، روزنامه شیراز نوین

مدیر مالی سرویس مدارس شهر شیراز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس در اسفند ماه 98، مازاد پرداخت مربوط به قسط سوم هزینه سرویس مدارس دانش‌آموزان شیرازی محاسبه و به حساب اولیای آن‌ها واریز شد.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، علیرضا قبادی گفت: بیش از ۴۶ هزار دانش‌آموز شیرازی نسبت به پرداخت قسط سوم هزینه سرویس خود اقدام کرده بودند که با توجه به تعطیلی مدارس و شیوع کرونا، به عنوان مازاد لحاظ شد و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تمهیدات بازگشت این وجه به حساب اولیای آن‌ها فراهم شد. کارشناس فعالیت‌های امور دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی فارس با اشاره به اینکه پس از تأیید مصوبه کارگروه ماده ۱۸ توسط فرمانداری شیراز در ۲۹ خرداد ماه جاری مبنی بر بازگشت مازاد پرداختی به اولیا، بلافاصله شرایط دریافت شماره حساب از اولیا مهیا شد. وی افزود: خانواده‌ها تا پایان تیر ماه مهلت داشتند تا با ورود به سامانه، درخواست خود را مبنی بر برگشت وجه و ارائه شماره حساب ثبت کنند و یا نگه‌ داشتن مبلغ به عنوان اعتبار سال آینده سرویس دانش‌آموز را انتخاب کنند.
قبادی با اشاره به اینکه حدود ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر از اولیا در این زمان درخواست برگشت وجه را در سامانه ثبت کردند، گفت: از آنجا که به منظور سهولت کار خانواده‌ها از آنان شماره کارت خواسته شده بود و شماره کارت‌های ثبت شده متعلق به بیش از ۳۰ بانک بود، روند بازگشت وجه نیاز به هماهنگی‌ و همراهی بانک‌ها داشت. مدیر مالی سرویس مدارس شهر شیراز ضمن تشکر از کمیسیون هماهنگی بانک‌ها و سرپرستی بانک‌های استان فارس که حداکثر همکاری را با سازمان دانش‌آموزی برای برگشت این وجوه داشته‌اند، گفت: خوشبختانه این امر به پایان رسید و ۲۵ هزار نفر از اولیای دانش‌آموزان وجه واریزی خود را دریافت کرده‌اند. قبادی افزود: در حال حاضر تنها حدود ۵۰۰ نفر از اولیا وجه خود را دریافت نکرده‌اند که علت آن ثبت شماره کارت اشتباه، انقضاء تاریخ اعتبار برخی کارت‌ها یا اشتباه در ثبت اسم بانک در سامانه توسط اولیاء بوده که از هفته آینده به آنان اطلاع‌رسانی می‌شود تا وارد سامانه شوند و اطلاعات خود را تصحیح کنند. وی ادامه داد: خانواده‌هایی که تقاضای برگشت وجه نیز دارند و در مرحله قبل گزینه اعتبار کیف پول را انتخاب کرده‌اند این امکان را دارند که مجدد وارد سامانه شده و ضمن ثبت تقاضای برگشت وجه، شماره حساب خود را وارد کنند.
کارشناس فعالیت‌های امور دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی فارس در پایان با تأکید بر اینکه وجوه سرویس مدارس در حساب جاری مدرسه که حساب دولتی است و هیچ‌گونه سودی به آن تعلق نمی‌گیرد، واریز و نگهداری ‌می‌شود، گفت: شایعات پیرامون سود حساب کاملاً اشتباه و بی‌اساس است و مسئولان مربوطه و نهادهای نظارتی ذیصلاح کاملاً به این امر واقف هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی