[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

مدیرکل فرهنگ فارس به احترام خبرنگاران ایستاد، روزنامه شیراز نوین

سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر  
به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس آیین تجلیل از خبرنگاران و عکاسان حوزه فرهنگ و هنر به شیوه متفاوتی برگزار شد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر که بیش از یک ساعت به طول انجامید را به احترام شرکت‌کنندگان به صورت ایستاده اجرا کرد، گفت: دستگاه فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه همیشگی خبرنگاران است. خبرنگار به اثری که خلق می‌کند هویت داده و فعالیت‌های‌سازنده آنان در حوزه‌های‌مکتوب و مجازی از عوامل اصلی پیشرفت کشور محسوب می‌شود. 
صابر سهرابی در دیدار صمیمانه با خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر با تبریک هفته اصحاب رسانه گفت: درخواست می‌کنم همه خبرنگاران با شرکت در انتخابات خانه مطبوعات و انجمن صنفی اصحاب رسانه افراد توانمند را برای پیگیری حقوق خود برگزینند. وی با یادآوری این که نکته که ساماندهی اخبار و تیم حوزه خبری رسانه را مدیرمسئولان باید تشکیل دهند، خاطرنشان کرد: خبرنگار و رسانه باید مطالبه‌گر و خانه مطبوعات و انجمن صنفی بایستی مدافع حقوق آن‌ها باشند. هرچند باید به این مسئله واقف باشیم که وظیفه مدیرمسئول و صاحب امتیاز حمایت و پشتیبانی از خبرنگاران است. این ساختار را قانون مطبوعات بیان می‌کند. سهرابی بیان کرد: اگر دست رسانه‌ای در انتشار گزارش یا خبری بسته است نیز به توانمندی و قوی بودن حوزه صنفی آن‌ها برمی‌گردد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به اینکه آرام‌ترین مأمن برای رسانه‌ها اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است، یادآور شد: شما از جنس قلم و صاحب قلم هستید و از حمایت‌های‌دستگاه فرهنگی دولت نیز بهره‌مند خواهید بود. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام این خبر که بیش از یک میلیارد تومان کتاب در طرح تابستانه کتاب فارس به فروش رفت، خاطرنشان کرد: مبلغی بالغ بر یک میلیارد و ۱۵۴ میلیون و ۴۸۴ هزار تومان کتاب در طرح تابستانه کتاب فارس در قالب ۳۶ هزار و ۸۸۴ جلد کتاب در فارس فروش رفته است. سهرابی با بیان اینکه خسارت‌های وارده از گسترش بیماری کرونا به همه حوزه‌های فرهنگ، هنر و رسانه را شناسایی و به استانداری و وزارت‌خانه اعلام کردیم، افزود: در 2 ماه نخست، 130 میلیارد تومان خسارت به حوزه فرهنگ، هنر و رسانه برآورد شد که به صورت وام‌های بلاعوض در حال پرداخت است. وی با یادآوری پایتختی کتاب که با تلاش معاون فرهنگی و مطبوعاتی این اداره کل و کمک دیگر دستگاه‌های اجرایی به ویژه شهرداری بدست آمد، گام بعدی را پایتختی کتاب جهان دانست و تأکید کرد: به شورای سیاست‌گذاری پایتختی کتاب ایران درخواست دادیم که به دلیل شرایط به وجود آمده، پایتختی کتاب شیراز را یک سال دیگر تمدید کنند تا بتوانیم برنامه‌های خود را با شرایط پیش آمده همسان‌سازی یا برنامه‌های دیگری نیز در نظر بگیریم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به محدودیت‌هایی که ویروس کرونا در جامعه ما ایجاد کرده خاطر نشان کرد: برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از شهریور 99 تا شهریور 1400 برگزاری همه رویدادهای فرهنگی و هنری در بستر فضای مجازی است. سهرابی در ادامه گفت: در هفت سال گذشته، دولت تدبیر و امید، دستاوردهای بسیار و گاه کم‌نظیری در استان ما داشته است که امید است رسانه‌ها به بیان آن‌ها برای مردم بپردازند.این مقام مسئول با تأکید بر اینکه دولت‌ها تغییر می‌کنند اما همه ما برای حفظ نظام باید کمک کنیم، افزود: دشمن با امکاناتی چندین برابر ما، اخبار کذب را به صورت گسترده منتشر می‌کنند و وظیفه رسانه‌ها این است که حقایق را در پوشش خدمات انجام گرفته به احاد جامعه منتقل کنند.مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خاطرنشان کرد: در هفته جاری گزارش کارکرد فرهنگی و هنری استان فارس را در دولت تدبیر و امید به رسانه‌ها خواهیم داد.
سهرابی ادامه داد: در چند ماه گذشته برای شفافیت بودجه‌های مؤسسات قرآنی، اتحادیه قرآنی شکل گرفت. در آینده نزدیک نیز شورای عالی قرآنی کشور شکل خواهد گرفت تا بودجه‌ها و فعالیت‌های قرآنی ساماندهی شوند. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین بیان کرد: در هفت سال گذشته، دولت تدبیر و امید، دستاوردهای بسیار و کم‌نظیری در حوزه‌های‌مختلف استان داشته است که امید می‌رود رسانه‌ها این خدمات را برای مردم به شکل شفاف‌تری تبیین کنند. شایان ذکر است مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در اقدامی خلاقانه مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر که بیش از یک ساعت به طول انجامید را به صورت ایستاده اجرا کرد. در پایان این مراسم که در تالار حافظ برگزار شد، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به همراه جمعی از معاونان و مسئولان این اداره کل با اهداء لوح تقدیر از خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر تقدیر کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی