[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

با «هل» این سرطان را از خود دور کنید!، روزنامه شیراز نوین

مجله دلتا- خواص هل برای سلامتی شامل محافظت از معده، کنترل میزان کلسترول، کنترل سرطان، کمک به درمان مشکلات قلبی- عروقی و بهبود گردش خون در بدن است. هم چنین هل در درمان مشکلات هضم، دندان و عفونت مجاری ادراری مانند التهاب مثانه، التهاب کلیه و سوزاک مؤثر است.
خواص هل برای سلامتی
هل‌دارای فواید سلامتی بسیاری است که مهم‌ترین آن‌ها در زیر آورده ‌شده‌است:
جلوگیری از سرطان روده بزرگ
سرطان به خصوص سرطان روده بزرگ یکی از علل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است. افزایش هزینه درمان سرطان و عوارض جانبی پس از آن محققان را تشویق به جایگزین کردن روش‌های‌درمان طبیعی و پایدار سرطان کرده است. تحقیقات انجام شده که در مجله آسیا-اقیانوسیه جلوگیری از سرطان در سال 2007 منتشر شد، نشان می‌دهد که هل موجود در رژِیم غذایی، با موفقیت به میزان 48% از سرطان روده بزرگ جلوگیری کرده است.
محافظت از سلامت قلب
استفاده از هل برای مشکلات قلبی و عروقی منجر به کاهش ضربان قلب یا کنترل ضربان و فشار خون می‌شود. عناصر غذایی کم مصرف موجود در هِل با تجمع لیپیدها در بدن مقابله می‌کند. در آزمایشات انجام شده در بخش داروشناسی و سم‌شناسی مرکز آنتی‌بیوتیک هندوستان در پونا، آنزیم‌های‌آنتی اکسیدان کبد و قلب موجود در هِل به موش‌هایی با رژیم غذایی پرچرب تزریق شدند. آنزیم‌های‌آنتی اکسیدان بر سطح کلسترول تأثیر گذاشته و آن را به میزان قابل توجهی کنترل کردند.
تنظیم قند خون
با توجه به مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی، مشخص شد که مصرف هل خواص ضددیابتی دارد و می‌تواند قند خون را تنظیم کند. تحقیقات در انسان نشان داد که هل می‌تواند برخی از آثار منفی مبتلا به پیش دیابت را بهبود بخشد، و همچنین نشان می‌دهد که مصرف هل می‌تواند عوارض ناشی از دیابت را کاهش دهد.
ضد افسردگی
تصور می‌شود هل دارای خواص ضدافسردگی باشد. اسانس هل، بیشترین استفاده را در رایحه درمانی داشته و نه تنها می‌توان از آن برای درمان افسردگی استفاده کرد، بلکه درمانی برای بیماری‌های‌دیگر، از مشکلات معده گرفته تا بیماری‌های‌ریوی، به شمار می‌رود.
جلوگیری از بیماری‌های‌معده و روده
از هل به طور سنتی در طب سنتی چینی و طب یونانی برای مشکلات مربوط به هضم غذا استفاده می‌شده است. متانولیک گرفته شده از هِل در درمان مشکلات معده و روده مانند ترشی معده، نفخ و دل درد مؤثر است. در تحقیقات انجام شده، نشان می‌دهد که روغن‌های‌فرار گرفته شده از هِل، در درمان مشکلات مربوط به روده و معده مؤثر هستند.
خواص دیگر هل: 
خواص ضد میکروبی، خواص ضد‌التهابی و ضد اسپاسم، مراقبت از دندان،
خواص ضد آسم، از بین بردن سموم بدن.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی