[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۹
  • دوره جدید

۱۲ میلیارد تومان پروژه در انتظار افتتاح ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور عشایر استان فارس از افتتاح ۶۴ پروژه به ارزش ۱۲ میلیارد تومان در حوزه عشایر استان فارس به مناسب هفته دولت خبر داد. روح الله بهرامی گفت: با توجه به فرارسیدن هفته دولت ۶۴ پروژه زیربنایی به ارزش ۱۲‌میلیارد تومان در حوزه عشایر استان فارس افتتاح خواهد شد. وی ادامه داد: با راه‌اندازی این پروژه‌ها یک هزار و ۱۴۵ خانواده عشایر می‌توانند از خدمات استفاده کنند و ۵۰۰ نفر نیز اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود.
مدیرکل امور عشایر استان فارس تصریح کرد: عمده پروژه‌ها در حوزه آب پایدار، حفر و تعمیر چاه، راه عشایری، استخرهای ذخیره آب است. بهرامی یادآور شد: ارتقای شاخص‌های توسعه زندگی عشایر از جمله اولویت‌های راهبردی امور عشایر استان فارس است که در این راستا در تلاش هستیم شاخص‌های راه، بهداشت، آموزش و مسکن را ارتقا دهیم. وی افزود: در شاخص‌های بهداشتی از ۲۰ درصد تحت پوشش به ۳۷ درصد رسیده‌ایم که تا پایان سال جاری به ۶۰ درصد خانوار عشایر تحت پوشش مباحث بهداشتی خواهیم رسید. مدیرکل امور عشایر استان فارس ادامه داد: در بخش آب آشامیدنی از ۴۷‌درصد به ۵۸ درصد رسیده‌ایم که این روند همچنان ادامه خواهد داشت. بهرامی تصریح کرد: در بحث مسکن مناسب نیز از ۵ درصد به ۲۰ درصد رسیده‌ایم و در بحث راه‌های عشایری نیز از ۳۶ درصد به ۵۲ درصد رسیدیم.
وی تأکید کرد: متأسفانه شاخص‌های عشایر از شاخص‌های روستایی کمتر است اما تمامی تلاش ما برای رفع مشکلات عشایر است و در این راستا نیز برنامه ریزی‌های‌مختلفی در خصوص اشتغال پایدار مانند آموزش‌های صنایع دستی، گردشگری و… انجام شده است. مدیرکل امور عشایر استان فارس تصریح کرد: ۲۴ مرکز بوم‌گردی در استان فارس راه‌اندازی شده و ۷۵ مرکز دیگر نیز در حال ایجاد است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی