[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

فرهنگ و امنیت لازم و ملزوم یکدیگر هستند، روزنامه شیراز نوین

آیین گشایش پروژه خیرساز  یگان امداد نیروی انتظامی به متراژ یک هزار و پنجاه متر و به ارزش یک میلیارد و پانصد میلیون تومان در مجتمع انتظامی شهید فعال با حضور سردار حبیبی فرمانده نیروی انتظامی استان فارس، جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی، اعضای شورای شهر‌، شهردار منطقه منطقه ۲ مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز و دیگر مسئولان برگزار شد.
این پروژه روز با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال توسط خیر نیکوکار شیراز حاج حسین جوکار، با همکاری مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز و شهرداری به بهره‌برداری رسید.
مدیر عامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ سازگفت: فرهنگ و امنیت لازم و ملزوم یکدیگر هستند و ورود مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز در مقوله امنیت را از جمله دغدغه‌های‌این مجمع برشمرد. 
سید عبدالرضا دستغیب در این رابطه گفت: مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز  با همکاری خیرینی چون حاج حسین جوکار در تمامی زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی از جمله ساخت مسجد، مجتمع ورزشی، نمازخانه و ساختمان اداری پلیس فتا، آسایشگاه مطلوب برای سربازان  فعالیت داشته است که اهمیت مقوله امنیت و کمک به زیرساخت‌های‌امنیتی ما را بر آن داشت تا در این بخش نیز وارد عمل شویم.
وی در ادامه افزود: ایجاد امنیت محصول تعامل دولت و مردم است و ما خودمان را دور از این مسئله نمی‌بینیم.
سید عبدالرضا دستغیب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص لزوم همکاری آحاد مردم با نیروی انتظامی تصریح کرد: لازم است به مقام معظم رهبری بگوییم که مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز  به پیام‌تان لبیک گفته و فرمایشات شما را در عمل نشان داده است. دستغیب خاطرنشان کرد: حمایت خیرین در مسائل امنیتی شامل حال همه شهروندان می‌شود چرا که در سازمان و پاسگاهی که آرامش وجود داشته‌باشد آستانه تحمل همکاران نیروی انتظامی بالا می‌رود.
وی ابراز امیدواری نمود که این جریان ادامه پیدا کند و روز به روز گسترش یابد.
دستغیب به اجرای ۴۷ پروژه کوچک و بزرگ از ابتدای شروع به کار این مجمع اشاره نمود و گفت: از سال ۹۳ تاکنون خیرین بی‌ادعای شهر شیراز  از کاشت یک درخت تا یک پروژه بزرگ حضور داشتند و تاکنون نزدیک به ۸۷  میلیارد تومان صرف امور خیر در شیراز شده است.  مدیر عامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز حضور همیاران مهربان ترافیک در سطح شهر شیراز را افتخاری برای مجمع و اولین همکاری با پلیس راهور دانست که وجود این همراهان کمک شایانی به پلیس راهور در جلوگیری از ایجاد خطر و تصادف برای پیاده‌روهای سطح شهر نموده است. 
دستغیب در پایان‌ یادآور شد که ساخت کتابخانه به همراه کتاب در ساختمان یگان امداد اهدایی علی نوید‌گویی نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز بوده است و از کمک‌های‌ غلامرضا افسری عضو هیئت امنا این مجمع که با تهیه مقداری مصالح خود را در این کار خیر سهیم نمودند، تقدیر و تشکر گردید.
سردار حبیبی فرمانده نیروی انتظامی استان فارس ضمن قدردانی از زحمات و همکاری مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز و شهرداری، بویژه بانی خیر ساختمان یگان امداد، اظهار داشت: امنیت برای تمام نظام‌های سیاسی و شهروندان صرف‌نظر از سطح توسعه اقتصادی و اجتماعی را از مهم‌ترین مسائل در جامعه برشمرد.
وی در این رابطه افزود: بی‌تردید هیچ عنصری برای پیشرفت، توسعه و تکامل یک جامعه و همچنین شکوفایی استعدادها مهمتر از عنصر امنیت و آرامش در جامعه نبوده و توسعه اجتماعی، خلاقیت و فعالیت ارزشمند بدو ن امنیت امکان‌پذیر نخواهد بود. 
سردار حبیبی به اهداف والای انسانی اشاره نموده و انجام امور خیر را تنها توشه لازم برای کوچ از این دنیا دانست. وی افزود: به طور اصولی انسان برای رسیدن به اهداف والای انسانی بعد از برآوردن نیازهای فیزیولوژیکی نیاز به وجود امنیت و احساس امنیت دارد و در این میان مهم‌تر از امنیت، موضوع احساس امنیت است؛ چرا که خانه‌ای که دیوار ندارد چیدمان خانه به کار نمی‌آید.
سردار حبیبی خطاب به خیرین گفت: کمک شما به پلیس کمک به خودتان است و شما نیازی به تشکر ندارید و من برای حال خوش خودم از شما تشکر می‌کنم.
فرمانده انتظامی فارس در ادامه افزود: ما کاری جز خدمت و خدمتگزاری به مردم نداریم و هر فعالیت نیروی انتظامی برای ایجاد احساس آسایش و آرامش در مردم است.
 وی مردم فارس‌ را انسان‌هایی با فرهنگ، باادب و کمک‌رسان خواند و گفت: شما خیرین دل نگران مردم هستید و هر جایی ببینید مشکلی وجود دارد قدم می‌گذارید که این از جمله افتخارات شماست.
سردار حبیبی بر ضرورت نگاه ویژه به نیروی انتظامی تأکید کرد و‌ افزود: امنیت در جامعه از هر چیزی مهمتر است، پس ضروریست این نگاه را به نیروی انتظامی داشته‌باشیم که به برکت این نگاه عاقبت‌بخیر شویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی