[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

فارس، ویزای الکترونیکی سلامت صادر می‌کند، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری فارس گفت: این استان ویزای الکترونیکی سلامت برای گردشگران حوزه خلیج فارس صادر می‌کند و در همین زمینه تورهای آشناسازی داخلی و خارجی با جاذبه‌های مذهبی و گردشگری فارس نیز در دست اقدام است.
پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، در گزارش روز یکشنبه خود به نقل از سید علی‌نقی طبیب لقمانی افزود: فراهم‌کردن زمینه سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی و افزایش سهم این بخش در فعالیت میراث فرهنگی و گردشگری اهمیتی بسزا دارد، از این رو جلب حمایت بخش‌های دولتی، غیردولتی و تعاونی در این زمینه ضروری است.
وی، با اشاره به ثبت شهر آباده به عنوان شهر جهانی منبت در فهرست میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) و ثبت جهانی شدن شهر شیراز به عنوان شهر صنایع دستی و همچنین ثبت هشت اثر تاریخی محور ساسانی در فهرست میراث جهانی یونسکو، اظهار داشت: دستاوردهای دولت در معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری فارس شایان توجه است و در همین زمینه دبیرخانه رویدادهای گردشگری و کمیته پژوهشی رویدادهای گردشگری فارس ایجاد خواهد شد که این امر گامی مهم در پیشبرد اهداف مدنظر به ‌شمار می‌رود. معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری فارس، همچنین از برنامه‌ریزی برای میزبانی استان از فعالان رسانه‌ای بخش گردشگری کشور سخن گفت و افزود: تلاش برای راه‌اندازی دفاتر اطلاع‌رسانی در بازارهای هدف اصلی گردشگری در حوزه سلامت به منظور نشر اطلاعات دقیق و جامع از توانمندی‌ها و ظرفیت گردشگری استان در دستور کار است. لقمانی بیان کرد: این مهم از طریق تهیه و ارائه بسته‌های فرهنگی و اطلاع‌رسانی در بازارهای اصلی هدف گردشگری و برای بهبود و تحکیم چهره استان به عنوان مقصدی معتبر و قابل رقابت در حوزه گردشگری انجام می‌شود. وی، همچنین تسهیل حضور فعالان اقتصادی و گردشگری استان در نمایشگاه‌های‌معتبر گردشگری در بازارهای اصلی هدف مانند برلین (مرکز آلمان)، اسپانیا، لندن (مرکز انگلستان)، میلان(دومین شهر پُرجمعیت ایتالیا)، ژاپن، مسکو (مرکز روسیه) و دبی (امارات متحده عربی) را ضروری خواند و ادامه داد: حضور فارس در رویدادهای جهانی فرهنگی و ورزشی، نقش مهمی در ارتقای جایگاه فرهنگی استان دارد و تاکنون بیش از ۱۰۸ نمایشگاه وجشنواره گردشگری در فارس برگزار شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی