[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

کرونا امان سرطان را برید ، روزنامه شیراز نوین

لزوم تداوم حمایت‌ نیکوکاران استان  از کودکان مبتلا به سرطان در مؤسسه خیریه محک 

شیوع کرونا تمامی ابعاد زندگی را تحت‌تأثیر قرار داده و همه ما به نوعی با این موضوع درگیریم. اما آنهایی که در این روزها بیماری در خانواده دارند مشکلاتشان دوچندان می‌شود. خانواده بزرگ محک که حامی کودکان مبتلا به سرطان در سراسر ایران هست، به خوبی می‌داند که درمان سرطان در هیچ شرایطی نمی‌تواند متوقف شود. 19 هزار نفر از فرزندان محک در حال حاضر در مرحله درمان و مبارزه با بیماری قرار دارند که بدون تداوم حمایت نیکوکاران از سرتاسر کشور نمی‌توان حمایت‌های درمانی و رفاهی لازم را برایشان محقق ساخت. 
به گزارش دریافتی شیراز نوین از روابط عمومی وامور بین‌الملل  مؤسسه محک، «سارا پور‌سلطان» مددکار دفتر خدمات حمایتی مؤسسه محک در شهر شیراز به ارائه خدمات حمایتی به کودکان مبتلا به سرطان استان فارس، طبق دستورالعمل‌های تعیین شده در واحد خدمات حمایتی مؤسسه خیریه محک، اشاره کرد و گفت: «این اقدامات شامل پیگیری امور درمان کودکان تحت‌حمایت در این استان و ارتباط با مددکاری محک در تهران، پرداخت صورت حساب بیمارستان، تهیه دارو، اخذ نوبت برای ارجاع بیمار به پزشکان متخصص مورد نیاز علاوه بر حوزه آنکولوژی، پرداخت سایر هزینه‌های درمانی که توسط خانواده‌های کودکان در مراکز تشخیصی و درمانی انجام می‌شود، پرداخت هزینه‌های رفت و آمد جهت مراجعه به مراکز درمانی، تهیه تجهیزات مورد نیاز برای فرزندانمان و ارائه خدمات روانشناسی تخصصی است.» او در خصوص ارائه خدمات روانشناسی و اقدامات مرتبط با حفظ ایمنی و بهداشت در دوران شیوع کرونا برای کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌های آنها در استان فارس، بیان کرد: «در زمان شیوع کرونا علاوه بر پیگیری وضعیت روانی خانواده‌ها و در صورت نیاز ارجاع آنها به روانشناس، در اختیار قرار دادن اقلام بهداشتی انجام می‌شود. همچنین آموزش‌های مداوم در خصوص رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در میان بیماران مراجعه کننده به بیمارستان، استفاده از ماسک و دستکش، عدم حضور بیماران در اماکن عمومی، شستشوی مرتب دست‌ها و رعایت بهداشت فردی و نیز پاسخ به سؤالات رایج خانواده‌ها به صورت تلفنی را در دستور کار خود قرار دادیم.» 
سارا پور سلطان با بیان ضرورت حمایت از کودکان مبتلا به سرطان و عدم توقف درمان آنها در هر شرایطی ادامه داد: «در این روزها افرادی که به بیماری‌های زمینه‌ای جسمی و روانی مبتلا هستند، با شیوع این ویروس بیشتر در معرض خطر قرار گرفته‌ و به حمایت و همدلی بیشتر نیاز دارند. وی همچنین به ضرورت حمایت‌های نیکوکاران در استان فارس از کودکان مبتلا به سرطان اشاره کرد و گفت: «با توجه به اینکه شیراز یکی از مراکز  مهم درمانی در جنوب کشور را دارد، کمک نیکوکاران در استان فارس تأثیر بسیاری بر تأمین هزینه درمان فرزندانمان در این خطه و ارتقا سطح کیفیت زندگی‌شان خواهد داشت.»
وی در پایان افزود: «من برای همه کودکان مبتلا به سرطان سرزمینم دعا می‌کنم تا گل‌های وجودشان هیچگاه پژمرده نشود و برای خانواده‌هایشان صبر و امید می‌خواهم. امیدوارم آهنگ زندگی‌شان با شادی حاصل از بهبودی نواخته شود.»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی