[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

اجرای ۴ پروژه کتابخانه‌های عمومی فارس طی هفته دولت، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با اشاره به خدمات عمرانی این اداره‌کل در هفته دولت، گفت: در این هفته چهار پروژه شامل افتتاح و کلنگ‌زنی کتابخانه‌های عمومی در استان انجام می‌شود.به گزارش ایکنا از فارس، روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس  اول شهریورماه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته دولت، به پروژه‌های کتابخانه‌ای استان در این ایام اشاره کرد و گفت: در هفته دولت سال جاری چهار پروژه کتابخانه‌ای شامل ۳ افتتاح کتابخانه، کلنگ‌زنی ساختمان ۲ کتابخانه عمومی و شروع به کار محفل ادبی «قند پارسی» در استان فارس انجام می‌شود. وی با تصریح اینکه سه کتابخانه عمومی در استان به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: کتابخانه عمومی «شهدای اینانلو» شهر فاقد کتابخانه قره‌بلاغ فسا، کتابخانه مشارکتی زندان شهرستان قیر و کارزین و کتابخانه مشارکتی زندان شهرستان فیروزآباد از پروژه‌های افتتاح کتابخانه عمومی در استان است.
منوچهری، همچنین از کلنگ‌زنی ساختمان کتابخانه استاد شهید مطهری نورآباد خبر داد و گفت: پروژه ساخت بنای جدید کتابخانه عمومی استاد شهید مطهری نورآباد با متراژ ۶۰۰ مترمربع در دستور کار قرار داد. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس افزود: با انتقال کتابخانه استاد شهید به ساختمان جدید، ساختمان قدیمی این کتابخانه تخریب و در زمین آن که  ۵۷۸ مترمربع است، ساختمان جدید به متراژ ۶۰۰ متر در دو طبقه و شامل بخش‌های مخزن، نشریات و مرجع، کودک و نوجوان و سالن‌های مطالعه مجزا ساخته شود.
وی با بیان اینکه شروع به کار محفل ادبی «قند پارسی» از دیگر برنامه‌های فرهنگی و ترویجی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی است، گفت: این محفل ادبی به دبیری امیرهمایون یزدان‌پور و با مشارکت شعرا و ادیبان استان فارس با هدف توجه به حوزه ادبیات به ویژه شعر تشکیل شده است.
منوچهری تصریح کرد: دو پروژه مهم کتابخانه‌ای در شهرستان شیراز در مراحل پایانی است و به‌زودی شاهد کلنگ‌زنی و شروع به ساخت کتابخانه مرکزی شهر شیراز و کتابخانه عمومی شهر صدرا خواهیم بود.
وی در ادامه ایجاد کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه و بهسازی و تجهیز کتابخانه‌های موجود را اولویت مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان دانست و اضافه کرد: در حال حاضر ۲۳۹ کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی در استان به مخاطبان خدمات ارائه می‌دهند.   

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی