[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

بیش از ۴۱ هزار مبتلا به کووید۱۹ شناسایی شدند، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع کوناویروس تاکنون، ۴۱ هزار و ۸۶ مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده‌اند. ‌به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علی اکبری» با اعلام این خبر در استودیو سلامت دانشگاه اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون،  ۲۴۵ هزار و ۴۵۹ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۴۱ هزار و ۸۶ مورد مثبت بوده است. او با اعلام جان باختن سه هم استانی در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس، مجموع آمار جان‌باختگان در استان را از ابتدا تاکنون، ۷۶۴ نفر اعلام کرد.
دکتر اکبری در بخش دیگری از گزارش خود، از بهبودی ۳۷ هزار و ۹۳۲ نفر خبر داد که تاکنون از مراکز درمانی استان ترخیص شده یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
معاون درمان دانشگاه با اعلام بستری ۸۱۲ بیمار مشکوک و دارای علامت ابتلا به کروناویروس در مراکز درمانی استان ادامه داد: از این تعداد وضعیت جسمی ۹۰ بیمار مبتلا وخیم گزارش شده و در بخش مراقبت‌های‌ویژه بستری هستند. او با بیان اینکه استان فارس کماکان در مسیر افزایشی موارد مثبت ابتلا به کروناویروس قرار دارد، تأکید کرد: استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس در آئین‌های‌عزاداری مؤمنان در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، الزامی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی