[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

وزارت ورزش به هیچ وجه غرامت ویلموتس را نمی‌دهد، روزنامه شیراز نوین

معاون منابع مالی و توسعه پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان گفت: به هیچ وجه امکان پرداخت غرامت قرارداد سرمربی پیشین تیم ملی از سوی وزارت ورزش وجود ندارد.
به نقل از خبرگزاری ایرنا، ژاله فرامرزیان در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برای تشریح اقدامات حوزه معاونت منابع مالی و توسعه پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره قرارداد فدراسیون فوتبال با «مارک ویلموتس» گفت: مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزیر ورزش در این باره صحبت‌های لازم را انجام داده و اقدامات ما باید منطبق با قوانین باشد. به عنوان یک مسئول می‌گویم که قرارداد ویلموتس را ندیده‌ام.
او  افزود: وزارت اقتصاد و دارایی ما را ملزم کرده که کلیه قراردادها در سامانه ثبت شود. این از الزامات دولت است ولی واقعیت این است که فدراسیون‌ها مستقل هستند و خودشان برنامه‌ریزی می‌کنند. به آنها کمک می‌کنیم اما برنامه‌ریزی با خود فدراسیون‌ها است. دوستان به اشتباه فکر می‌کنند که دولت باید همه منابع را بدهد و آنها مدیریت کنند.
معاون وزیر ورزش افزود: فدراسیون فوتبال مسئول کاری است که انجام داده است. اگر تخلفی صورت بگیرد، باید این رقم جبران شود و خسارت را بپردازند. تاکنون فدراسیون فوتبال درخواست کمک از وزارت ورزش پیرامون پرونده ویلموتس نداشته است. به هیچ وجه پرداخت این رقم توسط وزارت ورزش ممکن نیست.
او  در پاسخ به این سووال که چه کسی در ثبت نشدن قرارداد ویلموتس در سامانه مربوطه مقصر است؟ گفت: در قانون آمده که کسی که این کار را نکند، مقصر و مجرم است. فرامرزیان همچنین درباره اینکه برخی مسئولان فدراسیون‌ها گفته‌اند فقط پنج درصد بودجه را از وزارت ورزش گرفته‌اند و این رقم از سوی کمیته المپیک ۲۵ درصد است، اظهار داشت: وزارت ورزش یک دستگاه اجرایی است. تا امروز سازمان برنامه پولی به عنوان فعالیت به وزارت ورزش نداده است و پول به اندازه حقوق و مزایا داده است. ما اعتبارات فعالیتی نمی‌گیریم. رقمی که تا الان پرداخت کرده‌ایم، کمتر از کمیته بوده اما دولت و سازمان برنامه قول داده‌اند بودجه‌ای اختصاص یابد و براساس آن پرداخت صورت بگیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی