[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

هیئت‌های‌مذهبی پروتکل‌های‌بهداشتی را جدی بگیرند، روزنامه شیراز نوین

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، ۳۵۸ شهروند شیرازی بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در فارس اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۲۴۶ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده که از این تعداد ۴۱ هزار و ۴۱۹ مورد مثبت شناسایی شده است.
او همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۳۸ هزار و ۳۳۵ نفر اعلام کرد.این مقام مسئول در دانشگاه ادامه داد: متأسفانه پنج مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با افزوده شدن این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۷۶۹ نفر رسیده و از این تعداد ۳۵۸ مورد مربوط به شیراز است. دکتر همتی از بستری شدن ۷۴۵ بیمار مبتلا به کروناویروس در بخش‌های‌عمومی بیمارستان‌های‌استان خبر داد و افزود: از این تعداد ۸۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بخش مراقبت‌های‌ویژه بیمارستان‌های‌استان بستری هستند.
معاون بهداشت دانشگاه خطاب به مسئولان هیئت‌های‌مذهبی تأکید کرد: مهم‌ترین اقدام برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس، رعایت فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک است، بنابراین در آئین‌های‌سوگواری ضمن رعایت دستورات بهداشتی، از حرکت هیئت‌های‌ عزاداری از محل‌های‌مشخص شده خودداری شود، همچنین لازم است از توزیع نذوراتی مانند شربت و چای خودداری شود و در صورت توزیع اطعام با ظرف‌های‌سربسته انجام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی