[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

به دنبال کاهش نارضایتی در حوزه درمانی هستیم ، روزنامه شیراز نوین

با پیگیری‌های‌ریشه‌ای شکایات در حوزه کودکان یک تا ۵۹ ماهه، تعداد شکایات این حوزه در سال۹۸، کاهش ۵۸درصدی نسبت به سال ۹۷ داشته است. به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علی اکبری» در مورد دلیل کاهش شکایات گفت: در حقیقت هر شکایت می‌تواند به منزله  یک فرصت برای ترقی باشد و با این رویکرد، علت‌های‌ریشه‌ای هر شکایت در حوزه کودکان یک تا ۵۹ ماهه در معاونت درمان مورد بررسی قرار گرفته و اقدامات لازم در خصوص تصحیح فرایندهای درمانی، ابلاغ دستورالعمل‌ها و بهبود خدمت‌دهی به کودکان بیمار انجام می‌شود که در نتیجه باعث ارتقای سطح خدمت‌دهی به کودکان و به تبع آن افزایش رضایتمندی و جلب اعتماد مراجعان به حوزه‌های‌درمانی شده، به طوری که شکایات این حوزه به صورت چشمگیری کاهش یافته است. معاون درمان دانشگاه افزود: برای سال ۹۹ نیز برنامه‌ریزی لازم انجام شده تا با یاری خداوند میزان رضایتمندی مراجعان را افزایش دهیم و باعث کاهش اضطراب ناشی از نارضایتی در فضاهای درمانی شویم. معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در دیدار با اصحاب رسانه، مهم‌ترین دستاوردهای دانشگاه را در حوزه توسعه خدمات غذایی و دارویی به مناسبت هفته دولت معرفی کرد.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «محمدرضا حیدری» با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت هفته دولت، پیشاپیش با نزدیک شدن به پنجم شهریور زادروز محمدبن زکریای رازی و بزرگداشت روز داروساز را نیز تبریک گفت و داروسازان را از ارکان مهم درمان و سلامت یاد کرد.
او در ادامه به آزمایشگاه رفرانس کنترل غذا و دارو در دانشکده داروسازی به عنوان یکی از توانمندی‌های‌استان فارس در تأمین سلامت غذایی و دارویی اشاره کرد و از تلاش دانشگاه برای توسعه فضای فیزیکی این آزمایشگاه، تأسیس بخش‌های‌سم‌شناسی، دارو و بیولوژی، انجام آزمون‌های‌جدید میکروبی، شیمی، سم‌شناسی، بیولوژی مواد غذایی و کنترل دارویی برای رصد و ارزیابی تولیدات کارخانه‌های ‌تحت‌پوشش خبر داد.
این مقام مسئول در دانشگاه اظهار کرد: در صورت دسترسی به مواد اولیه تأمین ماسک در استان، روزانه دو تا سه میلیون ماسک در فارس تولید می‌شود، برای نخستین بار در کشور، یک گروه از محققان استان نیز موفق به تولید پارچه نانو شدند که تا ۹۹ درصد از ابتلا به کرونا در افراد پیشگیری می‌شود. 
دکتر حیدری از واگذاری نزدیک به ۷۰ درصد داروخانه بیمارستان‌های‌دولتی به بخش خصوصی در راستای اشتغالزایی خبر داد و با ارایه توضیحاتی درباره فعالیت بخش تجویز منطقی دارو دراین معاونت گفت: شرکت‌های‌دارویی توزیعی و پخش دارو به سامانه این متصل هستند که امکان نظارت و دریافت روزانه موجودی و اطلاعات هر دارو را فراهم می‌سازد. 
وی از رشد قابل توجه تعداد داروخانه‌ها در استان به میزان نزدیک به دو برابر و معادل با ۴۰ درصد و شرکت‌های‌پخش دارو تا ۳۰ درصد خبر داد و افزود: صدور مجوز برای شرکت تولید سِرُم و فعالیت شرکت‌های‌دارویی در استان که به تولید فرآورده‌های‌گیاهان دارویی می‌پردازند نیز از دیگر اقدامات معاونت غذا و داروی دانشگاه است. دکتر حیدری با اشاره به اینکه روزانه در استان نزدیک به ۲۵ هزار لیتر الکل تولید می‌شود، درباره فرآیند تولید الکل در استان نیز توضیح داد: الکل در استان تنها در شهرستان‌های‌فسا، جهرم، آباده و اقلید انجام تولید می‌شد و این کارخانه‌ها در آغاز شیوع بیماری کرونا نیز، بسیار در مدیریت بیماری کووید ۱۹، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یاری رساندند، اما با تلاش مسئولان معاونت غذا و داروی دانشگاه، نزدیک به چهار کارخانه در شهرستان‌های‌داراب، اقلید و استهبان نیز معرفی شده تا با تغییر خط تولید و نصب تجهیزات مرتبط، به مدار تولید الکل در فارس بپیوندند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی