[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۷۹
  • دوره جدید

لیمو چطور بیماری‌ها را بهبود می‌بخشد؟، روزنامه شیراز نوین

لیمو ترش سرشار از ویتأمین C است و خواص شگفت‌انگیزی برای سلامت و بهبود کیفیت زندگی ما دارد.
به گزارش بهداشت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران در بین مرکبات، لیموترش و یا شیرین از خواص بسیار زیادی برخوردار است زمانی که از لیمو صحبت می‌شود ابتدایی‌ترین موضوع و فوایدی که از آن به یاد می‌آوریم ویتأمین ث موجود در این میوه است.
این میوه نه تنها برای تقویت سیستم ایمنی بدن و درمان بیماری‌ها تاثیر دارد، بلکه ویتامین C، کلسیم، فولات، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، پروتئین، کربوهیدرات و انواع ویتامین‌های گروه B موجود در آن باعث شادابی و سفیدی پوست هم می‌شود.
آب‌لیمو و خیار
اگر به دنبال نوشیدنی برای پاکسازی پوست و جلوگیری از افتادگی پوستتان هستید، برای یک بار هم که شده است ترکیب خیار و لیمو استفاده کنید. خیار یک آب رسان بسیار قوی است که در کنار لیمو با خاصیت آنتی اکسیدان و ضد‌التهابی به داشتن پوستی شفاف و زیبا به شما کمک خواهد کرد.
لیمو و زنجبیل
ترکیب  نوشیدنی لیمو و زنجبیل، تسکین درد را به شما هدیه می‌دهد. زنجبیل با خاصیت ضد درد و تسکین دهندگی در کنار لیمو با خاصیت ویتامین ث به شما کمک می‌کند تا بعد از مصرف این شربت تا حد قابل توجهی دردتان تسکین یابد و یا درد کمتری را متحمل شوید.
لیمو  و نعناع
برای همه ما پیش آمده است که بعد از مصرف غذا‌هایی که دارای حبوبات هستند دچار دل‌درد شده‌ایم. حبوبات بسیار نفاخ و دیر‌هضم هستند به همین دلیل باعث بروز دل درد می‌شوند. بعد از مصرف غذا‌های نفاخ می‌توانید از ترکیب لیمو و نعناع استفاده کنید. نعناع باعث هضم سریع‌تر غذا می‌شود و بهترین گیاه برای درمان بیماری‌های گوارشی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی