[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

قطع زنجیره کرونا در اولویت باشد ، روزنامه شیراز نوین

معاون علوم پزشکی شیراز گفت: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان فارس به ۴۱ هزار و ۷۸۰ نفر رسیده است. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر علی اکبری بعد از ظهر چهارشنبه با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان، از افزایش آمار مبتلایان فارس به ۴۱ هزار و ۷۸۰ نفر، از ابتدای شیوع تاکنون خبر داد. وی افزود: این افراد با بررسی ۲۴۸‌هزار و ۹۲ تست تشخیصی در آزمایشگاه‌های استان شناسایی شده‌اند.
او با اشاره به ثبت کمترین آمار مرگ و میر جان‌باختگان در هفته‌های اخیر طی ۲۴ ساعت گذشته، اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد در شبانه‌روز گذشته دو هم استانی جان خود را در اثر ابتلاء به کووید ۱۹ از دست داده‌اند که با افزوده شدن این تعداد، مجموع آمار جان‌باختگان این بیماری از ابتدای شیوع در استان فارس تاکنون به ۷۷۱ نفر رسیده است. این مقام مسئول در دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۸ هزار و ۶۵۷ نفر از مبتلایان، از ابتدای شیوع تاکنون خبر داد که از مراکز درمانی ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
دکتر اکبری مجموع بیماران کووید ۱۹ بستری در مراکز درمانی استان فارس را نیز ۶۴۵ نفر اعلام کرد و با بیان اینکه ۹۱ نفر از این بیماران دارای وضعیت وخیم بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، از مردم مؤمن استان فارس خواست تا در این ایام معنوی تمامی بیماران، به ویژه مبتلایان به کووید ۱۹ را از دعای خیر خود بهره‌مند سازند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به ایام سوگواری ماه محرم و به ویژه ایام گرانقدر تاسوعا و عاشورای حسینی، از عموم مردم استان دعوت کرد تا در صورت برگزاری و یا شرکت در آئین‌های سوگواری این ایام، نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی شامل حفظ فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک و توزیع نذورات به صورت خشک، پایبند بوده و در حفظ سلامت خود و دیگر عزاداران حسینی سهیم شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی