[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

زندان‌ها با ۲۰۰میلیارد تومان خلوت می‌شوند ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری فارس از ایجاد زمینه آزادی ۸۸ زندانی جرایم غیرعمد محبوس در زندان‌های استان با همکاری بنیاد مستضعفان خبر داد.
حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی با حضور در در زندان مرکزی شیراز، ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان اباعبدالحسین(ع) گفت: در دوران تحول قوه قضائیه و با حضور رئیس جدید سازمان زندان‌ها، تحولات اساسی و بنیادی در سازمان زندان‌ها انجام شده که یکی از حرکات مهم، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد مستضفعان، سازمان زندان‌ها و ستاد دیه کشور است.
به گزارش روابط عمومی دادگستری فارس، موسوی افزود: براساس این تفاهم‌نامه، با کمک ۳میلیارد تومانی بنیاد مستضفعان به زندانیان استان فارس، زمینه آزادی ۸۸ زندانی از زندان‌های استان فراهم شد.
موسوی اضافه کرد: بدهی این زندانیان، مبلغ ۷۰میلیارد تومان بوده که مبلغ ۶۷میلیارد تومان را شکات از حق قانونی خود گذشت کرده‌اند که این عمل خداپسندانه آنان بسیارارزشمند و ستودنی است.
رئیس کل دادگستری فارس خاطرنشان کرد: تعداد ۹۸۱ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان بسر می‌برند که این افراد به حمایت خیرین و نیکوکار نیازمند هستند.
موسوی با بیان این مطلب که مردم فارس در امور خیر در کشور پیشتاز هستند، اظهارداشت: بدهی این تعداد از زندانیان جرایم غیرعمد بالغ بر ۲۰۰میلیارد تومان است که این مبلغ برای خیرین فارس مبلغ بالایی نیست و اگر بخشی از این مبلغ را خیرین تأمین کنند مبلغی هم شکات رضایت می‌دهند که بامساعدت ستاد دیه کشور می‌توانیم زمینه آزادی این افراد را از زندان‌های استان فراهم کنیم.
او یادآور شد: اگر مردم و خیرین کمک کنند و مخصوصاً در ماه محرم و صفر بخشی از نذورات خود را با توجه به وضعیت کرونا برای آزادسازی زندانیان درنظر بگیرند ما هم تلاش می‌کنیم تا زمینه آزادی افراد بدهکار مالی در زندان‌ها فراهم شود.
موسوی در جمع زندانیان گفت: امیدواریم همه مردم قانون را رعایت کنند تا خواسته یا ناخواسته همنوعان ما گرفتار زندان نشوند، چرا که کار زندانبانی کاری بسیار سخت و طاقت‌فرساست و مدیرکل زندان‌ها و مسئولان ستاد دیه با تلاش شبانه‌روزی خود می‌کوشند تا زمینه آزادی زندانیان فراهم شود.
مدیرکل زندان‌های فارس نیز در این مراسم گفت: تعداد ۲۸۲زندانی جرایم غیرعمد از ابتدای امسال و با همت ستاد دیه، خیرین و بنیاد مستضعفان با مبلغ بیش از ۶۸میلیارد ریال از زندان‌های‌استان آزاد شده‌اند.
اسحاق ابراهیمی ادامه داد: بیشترین کمک را شکات پرونده‌ها با مبلغ ۶۲۳ میلیارد و ۱۸۴ میلیون و ۵۷۶ هزار ریال داشته‌اند که جا دارد از همه این عزیزان قدردانی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی