[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۱
  • دوره جدید

دغدغه معیشت هنرمندان را داریم، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در دیدار با هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی فارس گفت: کرونا ضربه‌های‌زیادی به بدنه هنر تئاتر وارد کرده و در کنار اینکه حفظ سلامت هنرمندان و بررسی و رفع دغدغه‌ها و آسیب‌ها از همه چیز مهم تر است، اما جای بسی خرسندیست که فعالیت‌های‌پیش رو انجمن نمایش در حال شتاب گرفتن می‌باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، در این نشست صمیمانه که با حضور  صابر سهرابی، بهروز مرامی و غلامرضا یوسفی، مدیر کل و معاونان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی فارس به بیان دغدغه‌ها و دیدگاه‌های‌هنرمندان تئاتر پرداختند
صابر سهرابی با اشاره به کمبود منابع مالی دولت در سال جاری گفت: ۱۳۰ میلیارد خسارت ناشی از کرونا در دو ماهه اول امسال پرداخت شده است و تسهیلات به ۶۱۲ گرایش مختلف در حال پرداخت است و در پاسخ به زمان بازگشایی سالن‌ها و ادامه فعالیت‌های‌هنری تئاتر گفت: با توجه به ارجعیت سلامتی هنرمندان شاغل تئاتر و دستور العمل ستاد استانی مقابله با کرونا، همچنان در انتظار بهبود شرایط برای ادامه فعالیت‌ها هستیم.
وی با بیان اینکه مشکلات معیشتی و اقتصادی هنرمندان در دوران کرونا افزایش داشته است و باید دغدغه‌ها و آسیب‌ها در اولویت باشد، گفت: تمام تلاش مجموعه اداره کل با همکاری انجمن هنرهای نمایشی فارس بهبود شرایط است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس شرایط فعلی کرونا را به دشواری شرایط دفاع مقدس تشبیه کرد و افزود: در این شرایط انتظار می‌رود با توجه به تحریم‌ها و همه گیری کرونا تمامی اقشار جامعه و هنرمندان با توجه به شرایط کشور بردباری کنند تا به سلامتی از این مشکلات بگذریم.
بهروز مرامی معاون هنری سینمایی ارشاد فارس نیز با ارائه گزارش عملکرد هنرمندان تئاتر در سال گذشته گفت: هنرمندان تئاتر فارس در شرایط مختلف همواره فعال بوده اند و به تازگی نیز ۵‌نمایش از فارس به بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر ملی مقاومت در مرحله نخست راه یافتند که نشان از همت و عزم جدی اهالی تئاتر دارد.
در ادامه هیئت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی فارس به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.
امید وامق رئیس انجمن هنرهای نمایشی فارس با بیان اینکه فعالیت‌ها و طرح‌های‌بسیاری در زمینه فعالیت هنرمندان در فضای مجازی بررسی شده است از برگزاری جشنواره‌های‌آنلاین و جشنواره ملی نمایشنامه نویسی دفاع مقدس در فارس خبر داد.
هادی امامی مقدم مدیر مالی انجمن نیز به بیان مشکلات مالی انجمن برای فعالیت‌های‌خود پرداخت و خواستار حمایت اداره کل از این انجمن شد.
وی با اشاره به حمایت دیگر استان‌ها از درگاه‌های‌تخصصی استانی خواست اداره کل نیز به این بخش توجه ویژه‌ای داشته‌باشد.
امیر صادقی دیگر عضو هیئت رئیسه نیز از طرح‌های‌مختلف این انجمن همانند جشنواره قطعات نمایشی، جشنواره تئاتر مجازی و...خبر داد.
مجتبی حسینی قیری مدیر روابط عمومی انجمن هنرهای نمایشی فارس خواستار تعامل بیشتر در شهرستان‌ها و پیگیری مدیر کل برای بهبود همکاری در فعالیت‌های‌هنر تئاتر شد.
نوید جعفری نایب‌رئیس انجمن و مدیر درگاه تئاتر فارس با اشاره به اینکه این درگاه در یک ماهه نخست امسال جزو درگاه دوم کشور از لحاظ فعالیت شناخته شده است، گفت: شرایط کرونا علاوه بر مشکلات معیشتی باعث نگرانی هنرمندان و گروه‌های‌نمایشی شده و بی‌شک باید تدبیری اساسی برای آن اندیشیده شود.
جعفری در ادامه شرایط برگزاری جشنواره تئاتر استانی را بسیار دشوار توصیف کرد و افزود: نباید اعتبار تئاتر فارس به عنوان یکی از قطب‌های‌اصلی تئاتر کشور زیر سئوال برود.
صابر سهرابی در پایان جلسه ضمن قدردانی از حضور اعضای انجمن نمایش فارس در این نشست، تداوم این جلسات بصورت ماهانه را خواستار شد و با تأکید بر حل مشکلات هنرمندان تئاتر از حمایت ویژه از انجمن هنرهای نمایشی، درگاه تئاتر فارس و حمایت از گروه‌های‌مصوب نمایشی استان خبر داد.
سهرابی از برگزاری یک جشنواره فرهنگی هنری ویژه تمامی شاخه‌های‌هنری برای فعالیت هنرمندان و حمایت از وی در ماه‌های‌آینده خبر داد و افزود: مقدمات این جشنواره در حال تدوین و برنامه‌ریزی است و به‌زودی فراخوان آن منتشر خواهد شد و برگزاری جشنواره استانی هنری فارس در فضای مجازی و برگزاری جشنواره ملی نمایشنامه نویسی با همکاری شهرداری شیراز نیز در این مسیر پی گیری می‌گردد.
پیشنهاد جشنواره مقاومت کشور به فارس جهت برگزاری بخش خیابانی در شیراز، برگزاری جشنواره آنلاین قطعات نمایشی، هماهنگی جهت تولید و ضبط تله تئاتر از تئاترهای برتر و جشنواره استانی در خانه بمانیم با رویکرد نمایش‌های‌طنز کوتاه در خانه و استندآپ کمدی نیز از دیگر فعالیت‌های‌در دست بررسی است.
گفتنی است اعضای هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی فارس در ادامه و طی جلسه‌ای با معاونت هنری به بررسی شرایط برگزاری جشنواره تئاتر استانی پرداختند که نتایج آن طی روزهای آتی اعلام می‌گردد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی