[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

چرا بدنمان بی‌حس می‌شود؟، روزنامه شیراز نوین

سلامت نیوز- بی‌حسی بدن می‌تواند در اثر علل مختلفی اتفاق بیفتد، برای مثال نشستن طولانی مدت در یک وضعیت خاص. اما دلیل آن همیشه این قدر پیش پا افتاده نیست. اگر سوزن سوزن شدن و بی‌حسی بدن شما را اذیت می‌کند، ممکن است یکی از شرایط زیر مقصر آن باشند.
سیستم ایمنی به اشتباه به بدنتان حمله کرده است
اولین علائم سندرم گیلن باره اغلب ضعف و سوزن سوزن شدن اندام‌ها است. این احساس می‌تواند به سرعت گسترش یافته و سرانجام بی‌حسی تمام بدنتان را در بر بگیرد. این ضعف می‌تواند موجب سختی راه رفتن، دشواری بلع مواد غذایی و کنترل مثانه یا روده شود. این بیماری همچنین می‌تواند باعث تسریع ضربان قلب، تغییر فشار خون و اشکال در تنفس شود.
پزشکان دقیقاً نمی‌دانند چه چیزی سبب بروز این بیماری می‌شود که در آن سیستم ایمنی بدن، اعصاب را مورد حمله قرار می‌دهد. اما بسیاری از افراد دچار عفونت تنفسی یا آنفلوآنزای معده (یا التهاب معده که به دلایل باکتریایی، ویروسی یا مسمومیت ایجاد می‌شود) دچار آن می‌شوند.
به یک بیماری مخوف دچار هستید
جذام یک بیماری مخوف در تمدن‌های باستانی بود و امروزه هم آن را می‌بینیم. نشانه‌های این بیماری علاوه بر بی‌حسی بدن شامل رشد پوست و ضایعات، گرانولومای دستگاه عصبی و درد و ضعف عضلانی است. اگر این عفونت باکتریایی بدون درمان رها شود، آسیب‌های دائمی را به دنبال دارد.
ویتامین 12 B کافی دریافت نمی‌کنید
کمبود ویتامینB12 می‌تواند با بی‌حسی یا سوزن سوزن شدن دست‌ها و پاها همراه شود. همچنین می‌تواند با سختی تفکر، از دست دادن حافظه، ضعف و خستگی، کم‌خونی، ورم زبان، دشواری حفظ تعادل یا حتی توهم خود را نشان دهد.
بدن ما برای ساخت گلبول‌های قرمز به این ویتامین نیاز دارد. گیاهخواران در معرض خطر کمبود B12 هستند. آنها حتماً باید از مکمل ویتامینB12 استفاده کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی